Park Wodny Julinek – nowa atrakcja pod Warszawą

21.06.2022

Park Wodny Julinek będzie kompleksem pod gołym niebem. Na powierzchni 20 000 m² znajdą się nowoczesne atrakcje wodne. Będzie też proekologiczny.

 

Park Wodny Julinek

 

Park Wodny Julinek jest częścią podwarszawskiego Julinek Park, który powstał na terenie dawnej bazy cyrkowej. Wodny kompleks zajmuje łącznie 20 000 m². Znajduje się tu m.in. strefa basenowa poziomowana do głębokości 2 m, 5 zjeżdżalni o łącznej długości 167 m, 4 kurtyny wodne, 10 armatek wodnych. Na terenie parku usytuowano tzw. spray park, czyli strefę rekreacyjną z niewielką ilością wody, która zaprojektowana została w taki sposób, aby korzystać z niej mogły także dzieci z ograniczoną mobilnością. Powstaną punkty gastronomiczne. Na terenie obiektu znajduje się również bezpłatny parking.

 

Park Wodny Julinek

 

Park Wodny Julinek został zaprojektowany z dbałością o funkcjonalność, innowacyjność oraz proekologiczność całego obiektu. Między innymi opracowano rozwiązanie, które pozwoli na ponowne wykorzystanie wody z basenu. Dzięki systemowi sedymentacji – samowolnego opadania na dno fizycznych zabrudzeń – otwarcie parku wodnego nie wpłynie znacząco na ilość eksploatowanej wody w całym Julinek Park. Po odpowiednim procesie oczyszczania będzie ona wykorzystana do podlewania roślinności. Z kolei woda znajdująca się w tzw. nogomyjkach będzie wykorzystywana do spłukiwania toalet. Projektanci oparli dużą część zapotrzebowania na energię elektryczną na OZE, a dokładniej – panelach fotowoltaicznych. Mowa tutaj o pokryciu całości mocy wykorzystywanej w części gospodarczej obiektu. Dzięki temu, że Julinek jest tak dobrze nasłonecznionym miejscem, fotowoltaika jest w stanie wspierać także cały system technologii basenów. Dzięki temu w ujęciu całościowym aż 30% energii wykorzystywanej w kompleksie pochodzi z odnawialnych źródeł energii.

Budowa Parku Wodnego Julinek, trwająca od listopada 2021 r., dobiega końca. Jego otwarcie zaplanowano jeszcze w te wakacje.

 

Park Wodny Julinek

 

Julinek Park to miejsce aktywnej zabawy, zlokalizowane w Lesznie, ok. 30 km od Warszawy. Na obszarze prawie 30 ha dostępny jest szereg atrakcji, w tym m.in. największy w regionie park linowy zbudowany na naturalnym drzewostanie, ścianka wspinaczkowa, wesołe miasteczko, kraina dmuchańców, pole do minigolfa czy ekologiczny plac zabaw. Na miejscu jest także dostępny obiekt noclegowy B&B Julinek Park z 60 pokojami oraz apartamentami rodzinnymi.

 

Czytaj też:

Basen w Kostrzynie nad Odrą w budowie

Basen w technologii budownictwa pasywnego w Sulejowie

Basen w Powsinie otwarty

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in