Zjazd Podlaskiej OIIB

26.04.2021

W XX Zjeździe Sprawozdawczym Podlaskiej OIIB, który odbył się w formie zdalnej, wzięło udział 84 ze 103 delegatów.

 

15–16 kwietnia 2021 r. odbył się w formie zdalnej XX Zjazd Sprawozdawczy Podlaskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa. Wzięło w nim udział 84 na 103 delegatów. Przeprowadzono 11 głosowań nad uchwałami. W ten sposób zatwierdzono sprawozdania organów izby za 2020 r., udzielono Okręgowej Radzie absolutorium, przyjęto budżet na 2021 r. i upoważniono radę do uchwalenia nowego regulaminu samopomocy oraz regulaminu wspierania doskonalenia zawodowego członków (programu świadczeń służących podnoszeniu kwalifikacji) według przygotowanych projektów.

 

Zjazd Podlaskiej OIIB

 

Nad przebiegiem zjazdu czuwali Wojciech Kamiński, przewodniczący OR POIIB, i Robert Dryl, sekretarz OR POIIB (fot. Paweł Dąbrowski)

 

Delegaci złożyli 4 wnioski. Pierwszy dotyczył opracowania jasnych wytycznych odnośnie procedury zgłaszania szkód z zakresu ubezpieczenia OC członków samorządu. W drugim wystąpiono z inicjatywą wprowadzenia w Statucie PIIB kadencyjności w odniesieniu do wszystkich osób pełniących funkcje w organach krajowych i okręgowych. Trzeci wnioskodawca postulował, aby środki finansowe ze sprzedaży lokalu Podlaskiej OIIB, która nastąpiła w 2020 r., przeznaczyć bezpośrednio na podnoszenie kwalifikacji członków POIIB w 2021 i 2022 r. Ponadto wniesiono, by szkolenia organizowane przez izbę odbywały się także w formie webinariów.

Nad regulaminami oraz wnioskami pochyli się OR POIIB na najbliższym pozjazdowym posiedzeniu.

 

Monika Urban-Szmelcer

 

Przeczytaj też:

Zjazd Małopolskiej OIIB

Zjazd Łódzkiej OIIB

Zjazd Kujawsko-Pomorskiej OIIB

Zjazd Dolnośląskiej OIIB

 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.