Zenit – pierwsze zrównoważone osiedle w Łodzi

16.07.2021

Zielone, ekologiczne osiedle z ogródkami sąsiedzkimi powstanie na łódzkim Widzewie w miejscu, gdzie obecnie znajduje się betonowy parking i stare centrum handlowe. Zenit będzie pierwszym osiedlem zaprojektowanym zgodnie ze strategią zrównoważonego rozwoju miasta Łodzi.

Zrównoważone osiedle Zenit – co to oznacza?

Zenit będzie pierwszym osiedlem zaprojektowanym i wybudowanym zgodnie ze strategią zrównoważonego rozwoju miasta Łodzi. Echo Investment wraz z Veolią wyposażą inwestycję w instalacje fotowoltaiczne, które zasilą energią odnawialną m.in. części wspólne budynków czy osiedlowe ładowarki aut elektrycznych. Veolia dostarczy także zielone ciepło do mieszkań. Inne osiedlowe rozwiązania wpisujące się w trend eko to: stojaki i wieszaki rowerowe, ładowarki dla pojazdów elektrycznych, wydzielone miejsca parkingowe dla e-aut i carsharingu. Osiedlowa zieleń będzie nawadniana wodą deszczową ze zbiorników retencyjnych. Na osiedlu pojawi się również szklarnia, w której mieszkańcy będą mogli uprawiać zioła, kwiaty czy warzywa. Echo Investment zadbało także o to, aby przestrzenie wspólne były bezpieczne i przyjazne dzieciom i nastolatkom.

 

osiedle Zenit

Osiedle Zenit – podstawowe informacje

Zenit będzie zlokalizowany w sercu Widzewa, największej dzielnicy Łodzi. Ponieważ w okolicy jest wiele parków, placów zabaw i obiektów sportowo-rekreacyjnych, jest to idealna lokalizacja dla osób aktywnych, ceniących spokój i kontakt z przyrodą. W pobliżu znajdują się także szkoły, przedszkola i placówki medyczne.

 

Zobacz:

Manu Park – nowe mieszkania w Łodzi

Mieszkania na wynajem – rusza inwestycja Tuwima 64 w Łodzi

Nowy ratusz w Nowym Centrum Łodzi. WIZUALIZACJE

Łódzki Pasaż Róży po przebudowie

 

Do sprzedaży trafił pierwszy etap projektu, w którym powstanie 168 mieszkań o metrażach od 27 do 82 mkw. i zróżnicowanych układach – każde z balkonem, loggią lub tarasem. W cenie lokalu nabywca otrzyma pakiet startowy Echo Smart, czyli bezprzewodowy system zarządzania inteligentnym mieszkaniem. Dzięki niemu, głosowo lub zdalnie przy pomocy smartfona, można m.in. sterować oświetleniem, regulować temperaturę, wyłączać urządzenia elektryczne czy odblokowywać zamek drzwi wejściowych. Poza inteligentnymi rozwiązaniami w mieszkaniach, deweloper przewidział także pakiet udogodnień Echo Life Services, do którego zaliczają się innowacyjne rozwiązania w częściach wspólnych budynków oraz ich otoczeniu. Miejsca, które do tej pory były otwierane domofonem (np. furtki czy drzwi), deweloper wyposaży w system automatycznego zwalniania zamków. Aby je odblokować lub przywołać windę, wystarczy podejść w pobliże czujnika ze smartfonem z wgraną aplikacją. Żeby ułatwić mieszkańcom odbieranie i nadawanie paczek, na terenie Zenitu znajdzie się także paczkomat InPostu. Zakończenie budowy I etapu przewidywane jest na II kwartał 2023 r.

 

osiedle Zenit

Echo Investment posadzi z mieszkańcami ponad 1000 drzew

Ochrona środowiska jest ważna dla Echo Investment. W 2020 roku firma posadziła 5 razy więcej drzew niż była zmuszona wyciąć w trakcie procesu budowy inwestycji. Celem dewelopera jest nie tylko minimalizacja ingerencji w naturalną zieleń na kupionych działkach, ale także zazielenianie realizowanych przez Echo kwartałów miejskich. I tak w najbliższych latach okolice ul. Widzewskiej zmienią się nie do poznania, a betonowy plac zastąpi przemyślana architektura i zieleń.  Dodatkowo Echo Investment planuje posadzić 1050 drzew na terenie całej Łodzi. W obrębie planowanego osiedla deweloper przewidział aż 3000 mkw. powierzchni zielonej, na której posadzone zostanie prawie 50 drzew. Natomiast 1000 roślin firma posadzi, dzięki współpracy ze startupem społecznym Dotlenieni.org, którego celem jest powiększanie miejskich przestrzeni o tereny zielone. Każdy kupujący mieszkanie w Zenicie dostanie możliwość wirtualnej adopcji jednego z tysiąca drzew będącego odpowiednikiem prawdziwego, posadzonego egzemplarza. Zainteresowani otrzymają indywidualny kod ID, za pomocą którego będą mogli sprawdzić dokładną lokalizację swojego drzewa.

 

Urząd Miasta Łodzi
Echo Investment

 

Sprawdź też:

Kraft w Łodzi – II etap osiedla

Ażurowa kamienica przy Piotrkowskiej w Łodzi

Produkty budowlane

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in