A2 Łódź–Warszawa będzie poszerzona

16.07.2021

A2 Łódź–Warszawa zostanie poszerzona o dodatkowy pas ruchu. Zakończenie prac ma nastąpić na przełomie 2025 i 2026 r.

 

A2 Łódź–Warszawa

 

Odcinek A2 Łódź–Warszawa otrzymał decyzję środowiskową na poszerzenie o dodatkowy pas ruchu. Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Warszawie wydał właśnie decyzję środowiskową umożliwiającą kontynuację prac związanych z przygotowaniem rozbudowy autostrady A2 o dodatkowy pas ruchu na odcinku od granicy województw mazowieckiego i łódzkiego do węzła Konotopa.

W czerwcu 2021 r. autostrada A2 otrzymała decyzję środowiskową na poszerzenie w województwie łódzkim. Łącznie więc blisko 89 km autostrady zyska dodatkowy pas ruchu.

Na autostradzie A2 dobudowane zostaną dodatkowe pasy ruchu po wewnętrznych stronach obu jezdni istniejącej drogi. Do wykorzystania jest pas dzielący, który został wybudowany podczas realizacji autostrady. Dodatkowo przebudowany zostanie system kanalizacji deszczowej, a oświetlenie będzie zmienione na LED. Przewiduje się także rozbudowanie istniejących miejsc obsługi podróżnych (MOP) o dodatkowe miejsca postojowe i drogi wewnętrzne.

Docelowo A2 będzie miała od węzła Konotopa do węzła Pruszków po cztery pasy ruchu na jednej jezdni, natomiast dalszy odcinek do węzła Łódź Północ po trzy pasy ruchu.

Dalszym etapem, po zapewnieniu finansowania, będzie ogłoszenie przetargu na realizację A2 Łódź–Warszawa w systemie „projektuj i buduj”. Postępowanie przetargowe zaplanowano na jesień 2021 r., a podpisanie umowy na wiosnę 2022 r. Rozpoczęcie robót budowlanych powinno się rozpocząć jesienią 2023 r., a ich zakończenie na przełomie 2025 i 2026 r.

Rozbudowany odcinek trasy A2 ma ułatwić w przyszłości szybki i bezpieczny dojazd m.in. do Centralnego Portu Komunikacyjnego.

 

Źródło: GDDKiA

 

Czytaj także:

A2 Siedlce–Biała Podlaska – dwa odcinki w realizacji

A2 Groszki–Gręzów – jest umowa na budowę

A2 Swory–Biała Podlaska z wykonawcą

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.