WITA – miastotwórczy projekt w Krakowie

21.03.2024

WITA zapewni komfortowe mieszkania oraz strefę handlowo-usługową, gastronomiczną oraz biurową.

 

WITA

 

Projekt WITA wchodzi w etap realizacji jego części mieszkalnej, która będzie dominowała w kompleksie. Prowadzona jest już przedsprzedaż ok. 100 apartamentów, a klucze do nich będą wydawane w listopadzie 2025 r.

W historycznym centrum Krakowa zaplanowano dwa czteropiętrowe budynki wielorodzinne z częścią usługową i jednokondygnacyjnymi garażami podziemnymi. WITA charakteryzuje się architekturą nawiązującą stylowymi oraz eleganckimi detalami do otoczenia i historii miasta. Przy parterowych elewacjach mieszkań przewidziano m.in. bujną zieleń w formie wysokich traw i trzcin, nawiązującą do dawnej fortecznej roślinności, oraz donice z nasadzeniami. Poza dziedzińcami i terenem pomiędzy budynkami roślinność pojawi się także na tarasach ulokowanych na pierwszym piętrze. W budynkach zostanie zapewniona możliwość elastycznej aranżacji wnętrz, dobra akustyka przestrzeni mieszkalnych, wideodomofony oraz funkcjonalności smart home umożliwiające np. sterowanie domowymi urządzeniami z poziomu telefonicznej aplikacji.

 

WITA

 

Projekt wnętrz części wspólnych projektu WITA utrzymany jest w duchu harmonii i elegancji podkreślonej stylowymi detalami, takimi jak płytki dekoracyjne. Reprezentacyjne lobby z recepcją, przestronne hole wejściowe, ciche windy w każdej klatce schodowej i sąsiedzkie przestrzenie zostały zaprojektowane tak, by spełniały potrzeby mieszkańców. Lokatorzy krakowskiej mikrodzielnicy skorzystają w ramach udogodnień z infrastruktury pomagającej godzić życie zawodowe z wymogami życia rodzinnego: punktu odbioru przesyłek, wózkowni, komórek lokatorskich, ogólnodostępnych stojaków dla jednośladów, rowerowni, a także technologii umożliwiającej np. bezdotykowe otwieranie zamka w drzwiach i przywoływanie windy za pomocą aplikacji. W obiekcie będą dostępne ładowarki do pojazdów elektrycznych. W przestrzeniach przy budynkach nie zabraknie zielonych skwerów, alejek spacerowych, ogrodzonego placu zabaw, a także małej architektury, np. ławek. W parterach kameralnych budynków, przy skwerach i placu zaplanowano przestrzenie komercyjne.

W kolejnych etapach inwestycji powstanie także strefa biurowa połączona z jednym z obiektów mieszkalnych i z rozszerzoną funkcją komercyjną na parterze, np. restauracjami. Za realizację części biznesowej odpowiadać będzie Echo Investment.

Inwestycję w formule 15-minutowego miasta zaprojektowano w krakowskiej pracowni MOFO Architekci. Powstanie ona w odległości ok. 1,4 km od krakowskiego rynku głównego. W sąsiedztwie projektu zlokalizowane są dworzec główny PKP oraz główne arterie komunikacyjne prowadzące w pozostałe obszary małopolskiej stolicy.

 

Źródło: Archicom

 

Przeczytaj też:

Dąbrowskiego – nowe osiedle w Krakowie

Ocean Apartments – osiedle w Krakowie

Apartamenty na Wzgórzach – nowe mieszkania pod Krakowem

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in