Dąbrowskiego – nowe osiedle w Krakowie

05.03.2024

Osiedle Dąbrowskiego powstanie na Starym Podgórzu. W dwóch budynkach znajdzie się łącznie 80 komfortowych mieszkań.

 

Dąbrowskiego

 

Inwestycja Dąbrowskiego stworzy kameralny kwartał miejski w sercu Starego Podgórza w Krakowie. W ramach osiedla powstaną dwa budynki, w których znajdzie się blisko 80 komfortowych mieszkań, których przedsprzedaż wystartowała 5 marca 2024 r. Deweloperem inwestycji jest Archicom.

W ofercie przedsprzedażowej znalazły się lokale mające od jednego do czterech pokoi. Większy budynek osiedla Dąbrowskiego zapewni 46 lokali mieszkalnych oraz ulokowaną na parterze jedną powierzchnię handlowo-usługową. W mniejszym budynku D3 powstanie kolejnych 31 mieszkań. Projekt w niskiej, 3-piętrowej zabudowie będzie otoczony bogatą i zróżnicowaną roślinnością, a także infrastrukturą przyjazną rowerzystom – stojakami i strefą naprawy. Dla mieszkańców przeznaczony będzie także parking znajdujących się w podziemnej hali garażowej.

 

Dąbrowskiego

 

Dąbrowskiego wpisuje się w koncepcję tzw. miast 15-minutowych. Stare Podgórze sąsiaduje bezpośrednio z Kazimierzem, a na Rynek Główny będzie można dojechać rowerem w niecały kwadrans po wyjściu z osiedlowej klatki schodowej. Bardzo blisko jest pl. Bohaterów Getta z lokalnym hubem komunikacyjnym, z którego można dostać się do każdej części miasta. Od najbliższego dworca PKP, stacji Kraków Podgórze, osiedle będzie dzielić 5 minut jazdy samochodem.

Osiedle będzie wyposażone także w liczne udogodnienia, m.in. strefę rekreacji i ładowarki elektryczne. Nie zabraknie technologii zwalniającej automatycznie zamek drzwi wejściowych lub otwierającej bramę garażową. Dodatkowo mieszkańcy otrzymają dostęp do podstawowej wersji systemu pozwalającego na ekranie smartfona kontrolować to, co dzieje się w mieszkaniu (np. sterowanie oświetleniem czy czujnik zalania). Paletę tych udogodnień można następnie rozbudowywać we własnym zakresie o nowe funkcjonalności.

 

Źródło: Archicom

 

Czytaj także:

Ocean Apartments – osiedle w Krakowie

Apartamenty na Wzgórzach – nowe mieszkania pod Krakowem

Hemma Orawska – nowy budynek w Krakowie

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in