Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne w Tłuszczu gotowe

21.03.2024

Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne w Tłuszczu zostało oddane do użytku. Dzięki zastosowaniu drewnianej konstrukcji szkieletowej obiekt powstał w 6 miesięcy.

 

Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne w Tłuszczu

 

Nowoczesne Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne w Tłuszczu (woj. mazowieckie) zostało oficjalnie oddane do użytku na początku marca 2024 r.

W parterowym budynku o powierzchni niemal 500 m² łącznie wygospodarowano 36 pomieszczeń o zróżnicowanym przeznaczeniu. Znajdują się tu m.in. sale zabiegowe i rehabilitacyjne, pokoje mieszkalne, sale do wypoczynku, salon z aneksem kuchennym, kuchnia cateringowa z częścią jadalną, pomieszczenia dla pielęgniarek oraz liczne lokale pomocnicze.

Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne w Tłuszczu zostało zaprojektowane i zrealizowane przez spółkę EKOINBUD.

 

Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne w Tłuszczu

 

– Realizacja Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnego w Tłuszczu obejmowała przygotowanie projektu, budowę oraz uzyskanie pozwolenia na użytkowanie, a przez to, że obiekt był wznoszony na bazie prefabrykowanej konstrukcji drewnianej, mógł powstać w tak krótkim czasie. Przygotowany przez nas budynek został w pełni dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Wykorzystaliśmy otwarte, dyfuzyjne ściany o wysokiej izolacyjności, które dużo skuteczniej utrzymują temperaturę pomieszczeń oraz pozwalają na wytworzenie sprzyjającego i bardziej przyjaznego użytkownikom mikroklimatu, co ma duże znaczenie w przypadku centrum opiekuńczo-wychowawczego. Dopełnieniem inwestycji było wykorzystanie instalacji fotowoltaicznej na dachu budynku – mówi Tomasz Balcerowski, prezes zarządu EKOINBUD.

 

Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne w Tłuszczu

 

Według założeń Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne w Tłuszczu ma zapewnić opiekę dzienną dla 14 osób oraz opiekę całodobową dla kolejnych 6 osób. W centrum dostępne są specjalistyczne usługi medyczne, m.in. opiekuńcze, asystenckie, rehabilitacyjne, terapeutyczne logopedyczne czy psychologiczne. Ponadto prowadzone będą dodatkowe zajęcia z arteterapii, muzykoterapii oraz kulinarne.

W ramach zagospodarowania terenów zewnętrznych na terenie placówki przygotowano taras wypoczynkowy, ciągi piesze, miejsca parkingowe oraz elementy małej architektury. Dodatkowo dokonano licznych nasadzeń różnych gatunków zieleni.

 

Źródło: EKOINBUD

 

Czytaj także:

Żłobek i przedszkole w Potęgowie w technologii modułowej

Ekologiczna szkoła w Rumi

Biblioteka w technologii prefabrykowanej na Białołęce

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in