Ekologiczna szkoła w Rumi

17.05.2023

Ekologiczna szkoła powstała w Rumi w zaledwie 4 miesiące. Do jej budowy wykorzystano bowiem prefabrykowane moduły drewniane.

 

Ekologiczna szkoła

 

Ekologiczna Szkoła Podstawowa nr 6 im. A. Majkowskiego w Rumi w powiecie wejherowskim jest kolejnym przykładem implementacji proekologicznych i nowatorskich technologii budowlanych w budynku użyteczności publicznej.

W ramach rozbudowy istniejącego obiektu powstało nowe, trzykondygnacyjne skrzydło o wysokości 11 m i całkowitej powierzchni ponad 1300 m², które w całości wykonano w energooszczędnej technologii prefabrykowanej. Ekologiczna szkoła w Rumi była efektem projektu, którego głównym załażeniem było stworzenie dodatkowej przestrzeni przyjaznej zarówno dzieciom oraz nauczycielom, jak i środowisku.

W nowo powstałej przestrzeni znajduje się 5 sal lekcyjnych, sala integracji sensorycznej oraz duża świetlica. Wykorzystanie prefabrykowanych modułów drewnianych pozwoliło zachować pełną dyfuzyjność, skutkującą „oddychaniem ścian” i wytworzeniem ekologicznego mikroklimatu.

 

Ekologiczna szkoła

 

Izolacje wykonane są z włókna drzewnego, materiału cechującego się bardzo dobrym odprowadzaniem wilgoci na zewnątrz. Zaletą zastosowania technologii prefabrykowanych modułów jest również energooszczędność – w czasie sezonu grzewczego obiekty wybudowane w tej technologii zużywają nawet 60% mniej energii cieplnej w porównaniu do budynków bazujących na tradycyjnych technologiach. Niewątpliwym atutem nowo wybudowanego skrzydła jest również ujemny ślad węglowy.

Ekologiczna szkoła w Rumi została wybudowana przez generalnego wykonawcę (odpowiedzialnego również za projekt) – gdańską spółkę EKOINBUD specjalizującą się w budownictwie modułowym, wykorzystującym prefabrykowane moduły drewniane, dzięki którym inwestycję zrealizowano w zaledwie 4 miesiące.

 

Przeczytaj też:

Szpital w Ostródzie w technologii prefabrykowanych modułów drewnianych

Szkoła w Wirach – nowa placówka dla 600 uczniów

Kierunki rozwoju prefabrykacji w budownictwie kubaturowym

 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in