Świętokrzyska OIIB świętowała 20-lecie istnienia

17.10.2022

Świętokrzyska Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa obchodziła 24 września 2022 r. jubileusz 20-lecia. Uroczystość odbyła się w sali Filharmonii Świętokrzyskiej im. O. Kolberga w Kielcach i była okazją do podsumowania działalności, podziękowań oraz życzeń dla budowniczych.

 

20-lecie Świętokrzyskiej OIIB

 

Wśród zaproszonych na obchody 20-lecia Świętokrzyskiej OIIB gości byli m.in.: Adam Baryłka, dyrektor Departamentu Architektury, Budownictwa i Geodezji w Ministerstwie Rozwoju i Technologii, Agata Wojtyszek i Krzysztof Lipiec, posłowie na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, Krzysztof Słoń, senator, Anna Jaworska-Dąbrowska, dyrektor Wydziału Prawnego, Kontroli i Nadzoru Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego w Kielcach, Bożena Szczypiór, zastępca Prezydenta Kielc. Przybyli także przewodniczący izb okręgowych: mazowieckiej, śląskiej, małopolskiej, wielkopolskiej, dolnośląskiej, łódzkiej, podkarpackiej, lubelskiej i podlaskiej.

Jak powiedziała do zebranych Ewa Skiba, przewodnicząca Okręgowej Rady Świętokrzyskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa, jubileusz 20-lecia to niezwykłe święto.

– Inżynier budownictwa to zawód zaufania publicznego, ale nie tylko – to także pasja i powołanie. Członkowie naszej izby odgrywają ogromną rolę w życiu gospodarczym województwa i kraju, bowiem są to wysokiej rangi specjaliści, którzy projektują, realizują i nadzorują inwestycje budowlane. To Wy, Koleżanki i Koledzy, kreujecie otaczającą nas przestrzeń. Pod waszym nadzorem powstają interesujące, nowoczesne, a przede wszystkim oczekiwane przez społeczeństwo inwestycje. Gratuluję Wam wszystkim tego, że możecie wykonywać tak wyjątkowy zawód.

 

20-lecie Świętokrzyskiej OIIB

 

– W ciągu minionych 20 lat każdy z Was wniósł ogromny wkład w funkcjonowanie naszego samorządu zawodowego na różnych płaszczyznach. Przed nami kolejne wyzwania, odpowiadające na potrzeby rynku i rosnące oczekiwania. Wprowadzamy nowe rozwiązania techniczne i cyfrowe. Sięgamy po nowe materiały i technologie. Dynamika tych zmian jest bardzo duża. Nowoczesne budownictwo wymaga od inżynierów również nowych kompetencji w zarządzaniu. Oprócz wiedzy i odpowiedzialności konieczne są też umiejętność sprawnego zarządzania inwestycjami, innowacyjność i kreatywność. Budownictwo przyszłości to także spójne prawo i optymalizacja procesów inwestycyjnych – mówiła przewodnicząca, życząc inżynierom wytrwałości, energii i wielu sukcesów.

Z okazji jubileuszu w imieniu Okręgowej Rady Świętokrzyskiej OIIB podziękowała członkom izby za godne dbanie o prestiż samorządu zawodowego i należyte pełnienie samodzielnej funkcji technicznej.

Jubileusz był okazją do multimedialnej prezentacji dokonań i osiągnięć samorządu zawodowego inżynierów budownictwa w Świętokrzyskiem, a także odznaczeń zasłużonych członków. Wręczono resortowe medale i Odznaki Honorowe Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa. Odznakę honorową „Za zasługi dla budownictwa” z rąk Adama Baryłki, dyrektora Departamentu Architektury, Budownictwa i Geodezji w Ministerstwie Rozwoju i Technologii, otrzymała Ewa Skiba, przewodnicząca Świętokrzyskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa. Złote Odznaki Honorowe Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa otrzymali: Halina Kościńska, Zbigniew Kwiatkowski, Adam Muszyński, Andrzej Niciński, Jerzy Nowak, Grażyna Ogórek, Bogusław Świąder. Pośmiertnie złota odznaka została przyznana Waldemarowi Wieczorkowi. Srebrne odznaki wręczono: Annie Białogońskiej, Erykowi Curyło, Krzysztofowi Kowalskiemu, Ewelinie Kurek, Pawłowi Macherskiemu, Henrykowi Malasińskiemu, Pathiasowi Mwendeli, Jackowi Nowakowi, Wiesławowi Nowakowi, Magdalenie Riabcew i Bogdanowi Strzelczykowi. Odznakę honorową „Za zasługi dla gospodarki przestrzennej i komunalnej” otrzymał Marek Borucki.

W części artystycznej uroczystości wystąpił zespół muzyczny Strauss Ensemble.

 

Marzena Smoręda

Fot. Marzena Smoręda

 

Czytaj także:

Gala jubileuszowa z okazji 20-lecia Podlaskiej OIIB

20 lat Łódzkiej OIIB

20-lecie Śląskiej OIIB

 

 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in