Soletanche SMART – rewolucja na rynku fundamentowania mniejszych obiektów

Artykuł sponsorowany

12.04.2023

 

Jesteś inwestorem niewielkiego hotelu butikowego, apartamentowca i potrzebujesz wykonać obiekt kubaturowy w trudnych warunkach gruntowo-wodnych? Chcesz rozbudować istniejący obiekt, wzmocnić jego fundamenty? Planujesz przebudować i zmodernizować zabytkowy budynek i potrzebujesz doświadczonej firmy geotechnicznej na niewielki zakres? Jesteś generalnym wykonawcą i realizujesz zadanie na kontrakcie o znaczeniu strategicznym, dla przemysłu, rafinerii czy obiekcie wojskowym? Wpadł Ci dodatkowy zakres, który chcesz przekazać podwykonawcy, ale zakres jest zbyt mały dla sprawdzonej firmy geotechnicznej, a małe lokalne firmy nie mają odpowiednich certyfikatów? Przedstawiamy rozwiązanie Soletanche SMART. To kompleksowa oferta, atrakcyjna cena, doświadczenie, mix technologii, krótszy czas realizacji, gwarancja wykonania. Teraz jakość Soletanche jest w zasięgu Twojego zakresu oraz budżetu!

 

 

Co oznacza skrót Soletanche SMART? Do jakich realizacji jest przeznaczony i jaką wypracował przewagę konkurencyjną? Jak działa zespół Soletanche SMART? Jakie są korzyści ze współpracy w takiej formule?

Co oznacza skrót SMART?

SMART (czyli Small Agile, Rapid Team) wypełnia lukę w naszej ofercie. Jest to swego rodzaju brakującym puzzlem, który pozwala nam docierać z pomocą również mniejszym podmiotom, do tej pory pozostającym poza naszym zasięgiem ze względu na mniejszy zakres prac kontraktowych – wyjaśnia Emilia Błach, dyrektor Działu ofertowo-projektowego

Do kogo adresowana jest oferta?

Jest to świetne rozwiązanie dla deweloperów, inwestorów indywidualnych realizujących pojedyncze obiekty mieszkalne lub komercyjne np. pod pensjonaty i apartamentowce, obiekty o przeznaczeniu handlowym. Turystyczne miejscowości nad morzem czy też w górach w atrakcyjnych lokalizacjach często potrzebują odpowiednich fundamentów ze względu na trudne warunki gruntowo-wodne. Do tej pory tego rodzaju inwestycje były poza wachlarzem możliwości Soletanche ze względu na niewielki zakres prac. Soletanche SMART jest jednostką biznesową przeznaczoną do realizacji prac fundamentowych na mniejszą skalę, często z krótkim, dwu- lub trzydniowym terminem wykonania.

 

Małe tematy lub niewielkie zakresy dużych realizacji – w to celujemy!

Oprócz realizacji typowo kubaturowych, w tym modelu świetnie sprawdza się podwykonawstwo dla generalnych wykonawców realizujących kontrakty infrastrukturalne, wzmocnienia podłoża pod obiekty przemysłowe czy wojskowe. Soletanche SMART sprawdzi się w tym przypadku jako wykonawca części specjalistycznych prac geotechnicznych, która wymaga doświadczenia i posiadania odpowiednich certyfikatów ISO umożliwiających pracę na danym obiekcie.

Myślę, że mocnym benefitem współpracy z nami jest fakt, że mamy wszelkie niezbędne certyfikaty dopuszczające nas do pracy na kontraktach związanych z realizacją infrastruktury krytycznej. Możemy pracować jako podwykonawca dla rafinerii, zakładów produkcyjnych, oczyszczalni, spalarni czy obiektów o znaczeniu militarnym. Dla kontraktów komercyjnych również będziemy pomocni ze względu na to, że zespół SMART jest samowystarczalny, czyli ofertuje, projektuje i realizuje swoje zlecenia – wyjaśnia Anna Szafrańska-Angelaki, Project Manager łącząca zakres ofertowy z produkcją. Soletanche SMART

Jak działa SMART?

Istotą SMART jest to, że za planowanie i realizację działań odpowiedzialny jest jeden kilkuosobowy zespół, który trzyma pieczę nad projektem i realizacją od pierwszego kontaktu z klientem po ostatni zrealizowany element fundamentowania. Dzięki temu przepływ informacji i podejmowanie decyzji jest bardziej efektywne i szybsze niż w systemie wieloosobowym. A więc Soletanche SMART może elastycznie dopasować swoje wysokiej jakości usługi do indywidualnych potrzeb klienta, jednocześnie ściślej z nim współpracując. Oprócz zwiększonej wydajności, redukcja kosztów i czasu wykonania to korzyści, które dostarcza SMART. Przewagą konkurencyjną tego rozwiązania jest doświadczenie zespołu i możliwość konsultowania rozwiązania z zespołem pracującym nad dużymi projektami.

Soletanche SMART

Koncept SMART udowadnia, że zwinne działanie jest skuteczne w inżynierii lądowej. SMART ma już na swoim koncie kilka realizacji zarówno jako wykonawca pracujący bezpośrednio dla inwestora oraz jako podwykonawca. Zespół wykonał m.in posadowienie basenu z wykorzystaniem mikropali, obudowę wykopu w technologii ścian szczelinowych pod obiekty przemysłowe oraz mieszkaniowe oraz zakres wzmocnienia podłoża za pomocą Pali CFA dla jednego z wykonawców tego zakresu dla rafinerii.

Pomocna dłoń doświadczonego wykonawcy w nieplanowanych sytuacjach

Gros naszych realizacji to kontrakty na dużych realizacjach gdzie na przykład wpadł jakiś nieplanowany mniejszy zakres, który trzeba wykonać. Wówczas jesteśmy idealnym rozwiązaniem – mamy doświadczanie, odpowiednie pozwolenia i nie gardzimy okruszkami z dużego kawałka tortu. Możemy zrobić coś czego ze względów proceduralnych nie są w stanie zrobić mniejsze firmy lokalne – dodaje Agnieszka Zorzycka, projektant odpowiedzialna za zakres projektowo-ofertowy.

Soletanche SMART

Tego rodzaju współpraca dwóch stron ma charakter win-win. Generalny wykonawca może podzlecić część zakresu prac jeśli wpadło nieplanowane zlecenie lub rozszerzenie zakresu, albo z jakichś przyczyn nie jest w stanie w terminie wykonać wcześniej zaplanowanego zakresu kontraktowego. W takim przypadku, w zasadzie z dnia na dzień, może uzyskać pomoc od zespołu SMART. Dzięki szybkiemu przepływowi informacji powstaje koncepcja, wycena i projekt, a następnie zespół przechodzi do realizacji, która w razie potrzeby jest optymalizowana w czasie wykonania robót. Optymalizacja to mocna strona tego rozwiązania.

 

Jakie technologie stosuje Soletanche SMART?

Soletanche SMART Zaletą „dużego Soletanche” jest możliwość optymalizowania rozwiązania bazowego. Wadą jest, że to trwa. Smart wyceny robi szybciej. Zdarza nam się optymalizować wyceny jeśli widzimy taką opcję lub zamieniamy zastane technologie na inne. Od małych firm odróżnia nas to, że mamy większe zaplecze techniczne. Możemy więc wykonać kilka technologii i tu jesteśmy podobni do naszego sposobu pracy na dużych kontraktach. Tak dobieramy technologie, by kupić czas, zwiększyć wydajność i tym samym konkurować ceną oraz skutecznym i szybkim rozwiązaniem – wyjaśnia Jakub Duś, Kierownik Robót.

Soletanche SMART, podobnie jak „duże Soletanche”, bazuje na miksie technologii. To znaczy, że dostosowuje wybór technologii do zadania. Początkowo zespół miał skupiać się głównie na realizacji technologii wierconych jak pale CFA, SCREWSOL, mikropale. Koncept postawienia na te technologie był związany ze specyfiką pracy na małych placach budowy, gdzie bardzo istotnym jest minimalizowanie ilości urobku aby móc sprawnie poruszać się maszyną po placu budowy i utrzymać porządek na placu i jakość platformy roboczej. Nie mniej jednak doświadczenie ze współpracy pokazało, że w kontekście czasu realizacji najlepiej sprawdza się miks technologii takich jak kolumny jet grouting, DSM czy panele trenchmix. Na kilku obiektach wymagających przebudowy zastosowaliśmy technologię springsol, która w bardzo krótkim czasie pozwoliła nam zrealizować posadowienie dla łącznika między dwoma halami produkcyjnymi. Prace zostały wykonane w 48 godzin. Zespół zrealizował również obudowy wykopu w technologii ścian szczelinowych i opracuje nad optymalizacją czasu wykonania tej technologii na małych budowach.

 

Na jakim obszarze działa Soletanche SMART?

Zespół jest tam, gdzie potrzebne jest jego wsparcie. Oferta Soletanche SMART świetnie sprawdzi się w regionach typowo turystycznych, w których powstaje wiele mniejszych inwestycji. Będzie też alternatywną opcją dla lokalnej oferty geotechnicznej na terenach przemysłowych czy gmin i powiatów potrzebujących wsparcia przy budowie infrastruktury drogowej i kolejowej. Przebudowa drogi, wzmocnienie wiaduktów, nasypów czy realizacja bezkolizyjnych przepraw takich jak przejazdy podziemne czy kładki rowerowe.

Soletanche SMART

 

Oferta SMART działa na wszystkich rynkach. Wspiera inwestorów, generalnych wykonawców i podwykonawców swoim doświadczeniem. Wspólnym mianownikiem jest nieduży zakres i krótki czas realizacji.

 

Poznaj inwestycje realizowane z udziałem Soletanche Polska:

>>> Przebudowa Dworca Warszawa Zachodnia na ostatniej prostej

>>> Podziemna ulica Hasa w Łodzi już przejezdna. Ściany szczelinowe wykonała firma Soletanche

>>> Stacja metra Bródno – podsumowanie prac fundamentowych

>>> Tunel Południowej Obwodnicy Warszawy. FILM

>>> Tunele Północnej Obwodnicy Krakowa – wyzwania realizacyjne i zakres prac wykonawcy fundamentowania

>>> Budowa węzła integracyjnego Gdynia Chylonia – finisz prac

>>> Fundamenty kompleksu biurowego Studio w Warszawie

Soletanche SMART a środowisko

Ograniczamy ślad węglowy dzięki optymalizowaniu rozwiązań i skracaniu czasu realizacji. Stosujemy beton o bardzo niskiej zawartości węgla. Punktowe, krótkie realizacje świetnie sprawdzają się przy fundamentowaniu pod infrastrukturę energetyczną, w szczególności w inwestycjach OZE. Jedną z bardziej popularnych form pozyskiwania energii są farmy wiatrowe. Ich największym atutem jest możliwość posadowienia niemal wszędzie – w każdym rodzaju gruntu, a nawet w miejscach o skomplikowanych warunkach gruntowo-wodnych oraz na morzach.

 

 

Przy ich realizacji ważna jest dbałość o solidne fundamenty – muszą one być bezpieczne dla otoczenia. Dla elektrowni wiatrowej bardzo duże znaczenie ma równomierne osiadanie fundamentu. W celu wyrównania osiadania, szczególnie w miejscu występowania gruntów słabonośnych lub upadu warstw nośnych w rejonie jednego obiektu, należy zastosować posadowienie pośrednie fundamentu. Tutaj idealnym rozwiązaniem są pale fundamentowe, zazwyczaj umieszczone obwodowo pod fundamentem, zbrojone najczęściej na całej długości ze względu na siły wyciągające. Soletanche z powodzeniem stosuje tutaj pale CFA oraz Screwsol.

 

Jednym z przykładów takiego rozwiązania jest farma wiatrowa w Lęborku, gdzie fundamenty posadowiono na palach w technologii pali wierconych CFA i wierconych przemieszczeniowych Srewsol. Technologię dobierano do lokalnych warunków gruntowo-wodnych. Dla 30 elektrowni wiatrowych zaprojektowano pale CFA o średnicach 400 i 600 mm i długościach od 8 do 14 m oraz pale Srewsol o średnicy 330/500 mm i długości od 5 do 9,5 m. Pale obwodowe ustawiono w dwóch rzędach: 30 pali po obwodzie i dodatkowo 10 sztuk bliżej środka elektrowni dla fundamentu kołowego o średnicy 16 m. Kolejnym zagadnieniem jest wielkość samego fundamentu. Nawet w warunkach gruntów nośnych posadowienie na palach i przejęcie przez nie całości lub części obciążeń pozwala na redukcję wymiarów samego fundamentu i co za tym idzie optymalizację kosztów.

 

Jakość i doświadczenie Soletanche Polska teraz dostępna dla wszystkich bez względu na wielkość zakresu prac i typ realizacji. Na każdym rynku możesz być SMART!

 

Be SMART –  Build On Us

 

Skontaktuj się z nami na www.soletanche.pl

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in