Osiedle Kościuszki w Chorzowie gotowe

23.06.2023

Osiedle Kościuszki zostało oficjalnie ukończone. To kameralny kompleks mieszkaniowy zlokalizowany w centrum Chorzowa, nieopodal Parku Śląskiego.

 

Osiedle Kościuszki

 

Osiedle Kościuszki to spokojna, kameralna zabudowa w otoczeniu zieleni, w centrum Chorzowa. Zadbano zarówno o zapewniającą poczucie intymności przestrzeń między budynkami, jak i odpowiednią liczbę nasadzeń na terenie całego kompleksu.

Osiedle Kościuszki tworzy kompleks 6 budynków o zróżnicowanej wysokości (od 3 do 7 kondygnacji), w których powstało łącznie 256 mieszkań o podwyższonym standardzie. Znajdują się tu kompaktowe kawalerki, funkcjonalne 2- i 3-pokojowe lokale, a także przestronne, 4-pokojowe mieszkania o powierzchni do 83 m². Do mieszkań przynależą duże balkony, tarasy bądź ogródki o powierzchni nawet do 60 m². Deweloper udostępnił w garażach 316 miejsc parkingowych, a kolejne 70 na parkingu naziemnym.

 

Osiedle Kościuszki

 

Wyróżnikiem osiedla jest jego bardzo dobra lokalizacja. Znajduje się ono bowiem blisko węzłów komunikacyjnych, a jednocześnie nieopodal Parku Śląskiego.

Deweloperem inwestycji jest J.W. Construction, a generalnym wykonawcą – firma PORR S.A. Za projekt przedsięwzięcia odpowiadała pracownia Moska i Rachuba z Katowic. Budowa wystartowała w czerwcu 2021 r. Dzięki sprzyjającym warunkom pogodowym wykonawca budował równolegle dwa etapy zaplanowane w projekcie.

 

Przeczytaj też:

Pierwsza Dzielnica – katowickie osiedle w budowie

Cyrhla Villas – rodzinna osada premium w Zakopanem

Demonstrator technologii w Mysłowicach – modułowe budownictwo wielorodzinne

Awipolis – IV etap wrocławskiego osiedla

Grzegórzecka 77 w Krakowie w VII etapie

Legnicka Residence – nowe mieszkania we Wrocławiu

 

Zobacz też: Produkty

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.