Officer – nowy biurowiec w Gdyni

03.03.2023

Officer powstał w centrum Gdyni. Jest to niski budynek biurowy, zrealizowany z poszanowaniem dla środowiska.

 

Officer

 

Biurowiec Officer zlokalizowany jest na skrzyżowaniu głównych ulic Gdyni: Świętojańskiej, Władysława IV oraz alei Piłsudskiego. Nawiązujący do gdyńskiego modernizmu, jasny budynek ma 6 kondygnacji nadziemnych, przy czym najwyższa z nich została cofnięta, co dodało bryle lekkości. W tej części powstały dwa tarasy. Elewacja budynku została oświetlona LED-ami.

W podziemiu obiektu znajduje się dwukondygnacyjna hala garażowa na 70 samochodów. Wewnątrz obiektu zaaranżowano 5077 m² powierzchni biurowej i usługowej, wykończonej w najwyższym standardzie. Kubatura biurowca Officer wynosi 21 785 m³. Co więcej, obiekt został wykonany w sposób przyjazny środowisku, czego dowodem jest uzyskany międzynarodowy certyfikat BREEAM na poziomie Excellent.

 

Officer

 

Do budynku wprowadziła się Grupa ALLCON. Na jego parterze, poza biurem sprzedaży ALLCON, zaplanowano 3 lokale gastronomiczne.

Naziemne miejsca postojowe znajdą się pomiędzy nowym biurowcem a ul. Piłsudskiego, dojazd do nich będzie zapewniony drogą serwisową od strony al. Zwycięstwa. Tam też powstaną parking dla rowerów.

Officer zlokalizowany jest blisko przystanku SKM Wzgórze św. Maksymiliana, a także węzła przystanków autobusowych i trolejbusowych.

 

Officer

 

Inwestorem projektu jest firma Panorama Development. Za realizację budynku odpowiada spółka ALLCON Budownictwo. Projekt architektoniczny wykonała pracownia Studio Architektoniczne Kwadrat. Inwestor zakupił działkę o powierzchni 1079 m² na Wzgórzu św. Maksymiliana we wrześniu 2014 r. Zapłacił za nią ok. 3,5 mln zł. Budowa trwała od marca 2021 r. do stycznia 2023 r.

 

Źródło: ALLCON Budownictwo, dom.trojmiasto.pl

Zdjęcia: ALLCON Budownictwo

 

Czytaj także:

Grundmanna Office Park – nowy projekt biurowy w Katowicach

Schüco One – zrównoważony biurowiec w Bielefeld

Upper One w Warszawie – szkło i geotermia

 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in