Grundmanna Office Park – nowy projekt biurowy w Katowicach

29.12.2022

Grundmanna Office Park będzie kompleksem biurowym zlokalizowanym w centrum miasta. Inwestycja będzie liczyć blisko 48 000 m² powierzchni biurowej i ponad 1000 m² zielonych tarasów.

 

Grundmanna Office Park

 

Grundmanna Office Park to druga inwestycja Cavatina Holding na Śląsku. Budowa już się rozpoczęła.

Nazwa kompleksu jest nieprzypadkowa i nawiązuje nie tylko do lokalizacji przy ul. Grundmanna, ale także do spuścizny słynnego katowiczanina, który przyczynił się do rozwoju miasta i jego przemysłowej transformacji.

Grundmanna Office Park składać się będzie z dwóch 7-piętrowych budynków połączonych zielonym patio. Znajdzie się tu 48 000 m² powierzchni biurowej, a także ponad 1000 naziemnych i podziemnych miejsc parkingowych, zielona infrastruktura oraz liczne udogodnienia dla najemców, m.in. parking dla rowerów ze stacjami serwisowania i czyszczenia, stacje ładowania samochodów elektrycznych. W budynkach zaprojektowano elastyczne przestrzenie coworkingowe o podwyższonym standardzie. Na parterach znajdą się lokale handlowo-usługowe.

 

Grundmanna Office Park

 

Projektując Grundmanna Office Park zespół architektów Cavatina Holding postawił sobie także za cel stworzenie angażującego społecznie miejsca, pobudzającego kreatywność i zachęcającego do rozwoju. Najemcy biurowców będą mieli do dyspozycji ponad 1000 m² zielonych tarasów oraz patio z boiskiem do gry w bule, ścieżkami rowerowymi i biegowymi. Na tyłach inwestycji, na nadbrzeżu rzeki Rawa, znajdzie się rozległa zewnętrza strefa relaksu z zielenią i małą architekturą.

Inwestycję uzupełnią rozwiązania technologiczne wspierające komfort użytkowników. Za pomocą dedykowanej aplikacji będą oni mogli m.in. zdalnie zarządzać biurem, miejscami parkingowymi, salami konferencyjnymi, prowadzić wirtualną recepcję oraz komunikować się między sobą. Deweloper planuje również wypełnić wymagania certyfikacji w systemach BREAAM oraz WELL Health-Safety Rating.

 

Grundmanna Office Park

 

Grundmanna Office Park zlokalizowany jest w centralnej części Katowic, w pobliżu licznych przystanków tramwajowych i autobusowych oraz w niedalekiej odległości od autostrad A1 i A4, a także drogi ekspresowej S86, co sprawia, że jest dobrze skomunikowany z takimi punktami na mapie miasta, jak lotnisko czy dworzec główny. Obok powstaje też nowa, szybka linia tramwajowa.

Nowy kompleks biurowy wpisuje się w plan strategiczny dewelopera, który zakłada, że do 2025 r. osiągnie 1 mln m² portfela inwestycji.

 

Przeczytaj też:

Schüco One – zrównoważony biurowiec w Bielefeld

Wratislavia Tower w remoncie

Quorum D – pierwszy obiekt kompleksu gotowy

 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in