Wratislavia Tower w remoncie

08.12.2022

Wratislavia Tower – wrocławski biurowiec przejdzie metamorfozę. Zmodernizowane zostaną m.in. fasady, urządzenia techniczne, wnętrze lobby kina Nowe Horyzonty.

 

Wratislavia Tower

 

Biurowiec Wratislavia Tower to charakterystyczny budynek biurowy na mapie aglomeracji wrocławskiej. Znajduje się w samym centrum miasta, u zbiegu ulic Kazimierza Wielkiego oraz św. Antoniego. Ma prawie 15 tys. m² powierzchni całkowitej.

Od października 2022 r. obiekt jest w remoncie. Modernizacja opiera się na trzech filarach: modernizacja urządzeń technicznych, poprawa wizerunku obiektu, która zakłada odnowienie recepcji, fasady i części wspólnych budynku biurowego, oraz transformacja wnętrza lobby kina Nowe Horyzonty, działającego tu od 17 lat.

W ramach rewitalizacji bryła Wratislavia Tower zachowa swoją obecną formę, natomiast odnowione zostaną elewacje ze szkła, które nie tylko dodadzą nieruchomości nowoczesności, ale poprawią także komfort funkcjonowania jej użytkowników. Zastosowane będą pakiety szklane o wysokiej izolacyjności termicznej, chroniące przed nadmiernym nasłonecznieniem. W części kinowej pojawią się również fasady transparentne, które pozwolą zachować wgląd do budynku z zewnątrz i połączą wnętrza z miejską infrastrukturą.

Wewnątrz Wratislavia Tower prace obejmą m.in. przebudowę parkingu podziemnego, który będzie wzbogacony o stacje ładowania samochodów elektrycznych, wymianę oświetlenia i nową identyfikację wizualną, a także remont części wspólnych budynku. Obiekt ma być też bardziej dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami: zostaną zlikwidowane bariery architektoniczne oraz wprowadzone udogodnienia dla osób niewidomych i niesłyszących. Planowane jest również wdrożenie rozwiązań zgodnych ze strategią ESG.

Przewidziano również remont kina Nowe Horyzonty. Transparentna fasada, która sprawi, że przestrzeń „otworzy się” i połączy z miejską infrastrukturą, stanie się nowym symbolem budynku, a do zastanej już postmodernistycznej struktury wnętrza zostaną dodane elementy nawiązujące do symboliki zaczerpniętej z ikonografii kinowej.

Ukończenie modernizacji zaplanowano na II kwartał 2023 r.

Właścicielem biurowca jest Futureal Investment Partners, spółka z grupy Futureal.

 

Źródło: Colliers

 

Przeczytaj też:

Quorum D – pierwszy obiekt kompleksu gotowy

Upper One w Warszawie – szkło i geotermia

VIBE – biurowce z muzyczną wizytówką

 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in