Obwodnica Tarnobrzega oddana do ruchu

17.11.2022

Obwodnica Tarnobrzega, która stanowi 9 km nowego odcinka DW 871, została ukończona na początku listopada.

 

Obwodnica Tarnobrzega

 

Południowo-wschodnia obwodnica Tarnobrzega o długości 9 km została oddana do użytku7 listopada 2022 r. Trasa powstała w nowym śladzie na odcinku pomiędzy ul. Sikorskiego (DW 871) i ul. Warszawską (DW 723). Jest to jednojezdniowa droga wojewódzka o nawierzchni bitumicznej, która ma po jednym pasie ruchu w każdym kierunku o szerokości 3,5 m oraz pobocze o szerokości 1,25 m. W celu poprawy bezpieczeństwa podróżnych powstały 4 ronda. Zakres realizowanych prac obejmował również budowę dróg serwisowych o szerokości 3,5 m na całym odcinku trasy. Powstały 2 zbiorniki retencyjne oraz 2 przejścia dla zwierząt. Na odcinku blisko 2 km zainstalowano płotki naprowadzające dla płazów i małych zwierząt. Na 120-metrowym fragmencie trasy zamontowano ekrany akustyczne. Nasadzono blisko 4,5 ha roślinności leśnej.

 

Obwodnica Tarnobrzega

 

Obwodnica Tarnobrzega wyprowadzi ruch z centrum miasta w kierunku Mielca, Sandomierza i Stalowej Woli.

23 października, przed oficjalnym oddaniem do ruchu, obwodnica została udostępniona mieszkańcom: biegaczom, rolkarzom i rowerzystom. Ponad 200 śmiałków rywalizowało na 9-kilometrowej trasie. Imprezę zorganizowały: Stowarzyszenie Kultury Sportowej Aktywne Podkarpacie, Dom Dziecka w Skopaniu i wykonawca drogi – firma Strabag Sp. z o.o.

Wartość kontraktu na budowę obwodnicy wyniosła 48,8 mln zł brutto. Inwestycję realizowano od stycznia 2021 r. do października 2022 r.

 

 

Strabag na zlecenie samorządów oraz GDDKiA buduje obecnie kilka obwodnic, w tym m.in.: Dęblina (DW 801), Nałęczowa (DW 830), Grodziska Mazowieckiego (DW 575), Gostynia (DK 12), Pułtuska (DK 61), Wąchocka (DK 42) oraz Chełma w ramach projektu budowy drogi ekspresowej S12 i drugą jezdnię obwodnicy Słupska w ciągu S6.

 

Przeczytaj też:

Obwodnica Kędzierzyna-Koźla gotowa

Węzeł intermodalny Rumia Janowo oddany do użytkowania

Zachodnia obwodnica Brzeska w budowie

 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in