Nowy kompleks basenów w Bolesławcu

06.07.2023

ALSTAL Grupa Budowlana rozpoczęła budowę kompleksu zewnętrznych basenów rekreacyjnych przy ulicy Spacerowej 24 w Bolesławcu. Inwestycja realizowana jest w formule „zaprojektuj i wybuduj”, a jej wartość to niemal 58 milionów złotych. Zakończenie budowy zaplanowano na maj 2024 roku.

 

Projekt zakłada przebudowę istniejących terenów zewnętrznych basenów w Bolesławcu. Łączna powierzchnia terenu pod inwestycję to 23 991 m2. Na tym obszarze zaprojektowano między innymi basen rekreacyjny z atrakcją wet-bubble, basen solankowy z tężnią oraz brodzik dla dzieci i wodny plac zabaw z wieloma atrakcjami wodnymi dla najmłodszych. Łączna powierzchnia lustra wody w nowych nieckach basenowych będzie wynosiła niemal 1900 m2.

 

Kompleks basenów

Fot. Kompleks basenów w Bolesławcu – wizualizacja

 

Ponadto projekt zakłada rozbiórkę istniejących obiektów i budowę nowych budynków o łącznej powierzchni użytkowej ok. 1692 m2. Znajdą się w nich kasy i zaplecze administracyjne, część gastronomiczna oraz pomieszczenia socjalne, magazynowe i techniczne. Wykonane zostaną drogi dojazdowe i parking na 154 samochody. Generalny wykonawca (ALSTAL Grupa Budowlana) ma również zadbać o zagospodarowanie całego terenu – przygotowane zostaną strefy zieleni, zewnętrzne przebieralnie i plac zabaw dla dzieci. Zgodnie z planem budowa potrwa rok – do maja 2024 roku. Łączna wartość inwestycji to 57,99 mln zł.

 

>>> Baseny – trudne i krytyczne miejsca

>>> Zasady i metody wentylacji hal pływalni

>>> Kryta pływalnia w Słupcy – „pływalnia kompaktowa”

>>> Basen w Kaliszu – ogrzewany ciepłem z ziemi

Kompleks basenów

Fot. Kompleks basenów w Bolesławcu – wizualizacja

 

Spółka ALSTAL ma bardzo duże doświadczenie w budowach obiektów sportowo-rekreacyjnych. Firma była generalnym wykonawcą takich inwestycji jak Termy Maltańskie w Poznaniu, Centrum Rekreacji Astoria w Bydgoszczy, a aktualnie jest w trakcie budowy Fabryki Wody w Szczecinie – największego kompleksu basenowo-edukacyjnego w Polsce.

 

Źródło: ALSTAL Grupa Budowlana

 

Polecamy: Produkty budowlane

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in