Nowe Bielawy będą większe

03.06.2022

Nowe Bielawy w Toruniu są w rozbudowie. Powstaje nowy park handlowy.

 

Nowe Bielawy

 

Centrum Nowe Bielawy należy do spółki Newbridge Poland. Otwarty w 2002 r. obiekt ma powierzchnię 25 000 m² GLA i znajduje się w nim 70 sklepów, restauracji i punktów usługowych. Przed centrum dostępnych jest 1250 miejsc postojowych. Obiekt zlokalizowany jest we wschodniej części Torunia w pobliżu DK 15 i 80 oraz autostrady A1, niecałe 15 min od Starego Miasta.

W bezpośrednim sąsiedztwie centrum powstaje nowy park handlowy. Będzie miał on minimalistyczną bryłę w formie prostopadłościanu z aluminiowo-szklaną fasadą w część wejściowej i pokrytą płytą warstwową w pozostałych częściach. Do ulokowanych w nim sklepów będzie się wchodzić bezpośrednio z ulicy. Dodatkowo wokół parku powstanie parking na 100 miejsc postojowych.

 

Nowe Bielawy

 

Prace właśnie „wychodzą z ziemi”. Po niemal czterech miesiącach dobiega końca początkowy etap prac budowlanych związanych z rozbudową. Na horyzoncie widać już szkielet nowego retail parku Nowe Bielawy.

– Za nami etap prac ziemnych wraz z fundamentami i podwalinami parku handlowego. W ostatnich tygodniach skupiliśmy się na stawianiu konstrukcji żelbetonowej i stalowej, którą właśnie zakończyliśmy montować. Powstał też już cały blok zapleczy technicznych budynku. W ostatnich dniach ruszyły natomiast prace związane z konstrukcją i poszyciem dachu. Na tym etapie widać więc zarys budynku i jego skalę. Jeśli utrzymamy tempo prac, to zgodnie z harmonogramem do końca lipca osiągniemy stan surowy zamknięty. Na sierpień zaplanowano natomiast przekazanie pierwszych lokali najemcom – mówi Paweł Dolański z Newbridge.

Oddanie do użytku centrum ma nastąpić w sierpniu 2022 r.

Obecnie w portfolio firmy Newbridge Poland znajduje się 6 obiektów handlowych w Polsce: Centrum Nowe Czyżyny w Krakowie, Centrum Nowe Bielawy w Toruniu, Centrum Nowa Górna w Łodzi oraz Parki Handlowe Newbridge zlokalizowane w Grodzisku Mazowieckim, Włocławku i Namysłowie.

 

Czytaj także:

Biurowiec K2 w Gdyni oddany do użytku

LIXA – warszawski kompleks biurowy wchodzi w ostatni etap

Panattoni Park Kraków North – nowy kompleks magazynowo-produkcyjny

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.