Biurowiec K2 w Gdyni oddany do użytku

10.05.2022

Biurowiec K2 w Gdyni otrzymał pozwolenie na użytkowanie. Architekturą nawiązuje do gdyńskich tradycji modernizmu. Został także zaprojektowany zgodnie z kryteriami LEED.

 

Biurowiec K2

 

Biurowiec K2 powstał przy ul. Kieleckiej w Gdyni. Sześciopiętrowy budynek udostępnia 11 400 m2 powierzchni biurowej, lobby oraz dwukondygnacyjną halę garażową ze 136 miejscami postojowymi i szatniami dla rowerzystów. Jednoślady swoje miejsca postojowe będą miały również od strony tylnego dziedzińca, który ozdobi pięćdziesiąt ponad dwudziestoletnich brzóz.

 

Biurowiec K2

 

Nowo oddany biurowiec K2 spełnia wymogi certyfikacji środowiskowej LEED. Zastosowane w projekcie materiały i rozwiązania techniczne zapewniają ponadprzeciętny standard przestrzeni biurowej. Dodatkowo pozwolą na osiągnięcie podwyższonej wydajności w zakresie oszczędzania zużycia energii elektrycznej i wody oraz kontroli jakości powietrza.

– Budynek ma charakterystyczny kształt litery H. Taki układ zapewnia, że przestrzeń wewnątrz budynku jest dobrze doświetlona z każdej strony i daje bardzo szerokie możliwości aranżacji powierzchni biurowej. Po części jest to również efekt wykorzystania wielkogabarytowych, betonowych prefabrykatów stropowych. Nie jest to powszechnie stosowane rozwiązanie, ale dzięki niemu rozpiętość skrzydła piętra dochodzi do 16 m i jest całkowicie wolna od słupów czy innych elementów konstrukcyjnych – tłumaczy Tomasz Okuszko, project manager Vastint Poland – inwestora obiektu.

 

Biurowiec K2

 

Mimo że działka znajduje się poza historycznym obszarem śródmieścia, projekt architektoniczny odwołuje się do gdyńskiej tradycji modernistycznej. Wyróżnia go m.in. typowa, biała kolorystyka elewacji oraz rytmiczne rozmieszczone pionowe panele, których kształt stanowi odniesienie do architektury okrętowej, w szczególności obecnego w Gdyni stylu „Streamline” lat 30.

– Białe panele obrazują żagle na wietrze. Dzięki temu ta minimalistyczna elewacja stała się dynamiczna. Wygląda inaczej w zależności od tego, pod jakim kątem się na nią patrzy, a dodatkowo w zależności od pory dnia inaczej układają się na niej cienie – mówi Dżafar Bajraszewski, architekt z trójmiejskiego oddziału pracowni APA Wojciechowski Architekci, w którym powstał projekt budynku.

 

 

Biurowiec K2 zlokalizowany jest blisko węzła Wzgórze św. Maksymiliana, w sąsiedztwie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, z dogodnym dostępem do stacji SKM i centrum miasta.

Inwestorem i deweloperem kompleksu jest spółka Vastint Poland, a wykonawcą była firma CFE Polska.

 

Czytaj także:

Budynek K2 w Gdyni – zawieszenie wiechy

Waterfront w Gdyni w rozbudowie

Urząd Morski w Gdyni zostanie rozbudowany

Żeromskiego 7 – nowe mieszkania w Gdyni

 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in