Kłopotowskiego No11 – nowe mieszkania na warszawskiej Pradze

14.04.2020

Kłopotowskiego No11 to inwestycja mieszkaniowa, która powstaje na warszawskiej Pradze-Północ, na kanwie historycznych budynków z początków XX w.

 

 

W ramach inwestycji Kłopotowskiego No11 jej deweloper – Marvipol Development wprowadził do sprzedaży 67 mieszkań. Rewitalizowana kameralna inwestycja pasuje do unikatowej, współczesnej praskiej zabudowy, nawiązującej do historycznego charakteru dzielnicy.

– Kompleks został zaprojektowany w oparciu o ideę placemakingu, która zakłada rewitalizację historycznych przestrzeni i tchnięcie w nich nowego życia, wzbogacenie ich w atrakcyjne udogodnienia, które przysłużą się okolicznej społeczności – mówi Grzegorz Kawecki – wiceprezes Marvipol Development.

Kompleks obejmuje dwa historyczne budynki oraz ich dziedzińce, a także nowy obiekt, który ma tu powstać. Zostanie zrewitalizowana i rozbudowana zabytkowa kamienica, zaś całość prac będzie prowadzona pod okiem konserwatora zabytków. Inwestycja powstaje na bazie dwóch wczesnomodernistycznych budynków o charakterze przemysłowym z lat 1900–1910. Pierwotnie pełniły funkcję fabryki maszyn oraz kamieni młyńskich. Projekt zakłada wprowadzenie detali, które podkreślą historyczny charakter obiektów: dużych okien z eleganckimi, wzorowanymi na styl postmodernistycznej architektury witrynami, oryginalnych, drewnianych schodów na klatkach schodowych. Inwestycja będzie dopasowana do krajobrazu współczesnej Pragi, która w ostatnich latach przeszła znaczącą metamorfozę, łącząc historię ze współczesnością.

 

 

W kompleksie Kłopotowskiego No11 powstanie łącznie 67 funkcjonalnych mieszkań o powierzchni od 25 do 93 m². W ofercie dostępne są lokale wyposażone w balkony oraz tarasy. Do udogodnień inwestycji zalicza się m.in. parking w garażu podziemnym wraz z miejscem do ładowania aut elektrycznych, miejsca postojowe dla rowerów, wózkarnia oraz rowerownia. Cały kompleks zostanie objęty monitoringiem oraz nadzorem pracowników ochrony, zaś przy wejściu do budynków obowiązywała będzie tzw. kontrola dostępu.

W kompleksie powstanie także część usługowa, a w niej m.in. prestiżowa restauracja i 8 lokali zaprojektowanych z myślą o nieszablonowych usługodawcach spoza głównego nurtu. Pomiędzy budynkami udostępnione zostaną mieszkańcom dwa zielone dziedzińce.

Kłopotowskiego No11 położony jest w bardzo dobrze skomunikowanej części Warszawy.

Ukończenie całości jest przewidziane na I kwartał 2022 r.

 

Czytaj także: Mińska 63 – mieszkania na warszawskiej Pradze

Dom przy Okrzei – inwestycja na warszawskiej Pradze

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.