Magazyny GLP we Wrocław V Logistics Centre

07.12.2022

Dwa nowoczesne magazyny firmy GLP powstały w podwrocławskich Magnicach. Spełniają one wysokie standardy energooszczędności.

 

magazyny GLP

 

Magazyny GLP, firmy będącej inwestorem i deweloperem nieruchomości logistycznych, zostały wybudowane na terenie parku logistycznego Wrocław V Logistics Centre w Magnicach. Powierzchnia obu magazynów logistycznych wynosi 90 tys. m².

Magazyny GLP spełniają wysokie wymagania energooszczędności oraz funkcjonalności. Wykorzystano wiele rozwiązań sprzyjających ograniczeniu zużycia energii elektrycznej, a tym samym wymiernemu zmniejszaniu śladu węglowego. Wewnątrz hal magazynowych zastosowano sterowanie za pomocą systemu DALI, który nie tylko optymalnie zarządzą oświetleniem pomieszczeń, ale też jest odporny na wszelkiego rodzaju zakłócenia. Dzięki wykonaniu ponadstandardowej liczby świetlików dachowych w obu budynkach realnie zmniejszono zapotrzebowanie na sztuczne światło. Zainstalowano też zestawy paneli fotowoltaicznych, co pozwoli podczas eksploatacji magazynów na korzystanie także z własnej energii. Zastosowanie systemu smart metering pozwala na stałe monitorowanie zużycia mediów w obu obiektach, co ma istotne znaczenie dla aktualizacji kalkulacji kosztów ich działania.

Magazyny GLP spełniają wymagania certyfikacji w systemie BREEAM na poziomie „Very Good”. Zostały zrealizowane z dbałością o ekologię. Hale wyposażono w instalacje zbierające deszczówkę, która jest po podczyszczeniu wykorzystywana do spłukiwania toalet. Dzięki temu rozwiązaniu obiekty ograniczą zużycie wody z sieci komunalnej.

Otoczenie budynków bazuje na zachowanym istniejącym starodrzewie, a teren uzupełniono o nowe nasadzenia roślin i krzewów. Na terenie magazynów zbudowano wiaty dla rowerów, a na parkingach usytuowane zostały ładowarki do pojazdów elektrycznych, samochodów i e-rowerów. Drogi dojazdowe i parkingi na terenie inwestycji zostały doświetlone energooszczędnymi lampami LED.

Magazyny GLP są położone w bardzo dobrej lokalizacji – w sąsiedztwie trasy S8. Mają także dogodny dojazd do autostrad A4 i A8 oraz dróg ekspresowych S3 i S5.

Magazyny firmy GLP wybudowała Grupa Antczak. Docelowo na obszarze 50 ha parku logistycznego powstaną budynki o łącznej powierzchni blisko 240 tys. m².

 

Przeczytaj też:

Fabryka PRESS GLASS w Kownie gotowa

Rohlig Suus Logistics z magazynem w Bydgoszczy

DPD Polska z nowym BTS w Bolesławcu

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in