Fabryka PRESS GLASS w Kownie gotowa

12.09.2022

Fabryka PRESS GLASS zlokalizowana w Wolnej Strefie Ekonomicznej w Kownie może zacząć produkcję szyb zespolonych.

 

Fabryka PRESS GLASS

 

Fabryka PRESS GLASS na Litwie przeszła pomyślnie odbiory. Firma PRESS GLASS jest europejskim producentem szyb zespolonych. Nowo wybudowany obiekt produkcyjno-magazynowy zlokalizowany w Kownie ma kubaturę ponad 260 000 m³.

Fabryka PRESS GLASS powstała w Wolnej Strefie Ekonomicznej. Lokalizacja jest atrakcyjna logistycznie ze względu na bezpośrednią bliskość lotniska oraz sąsiedztwo innych znaczących zakładów produkcyjnych.

Największą część obiektu zajmuje strefa produkcyjna, natomiast w drugiej kolejności przestrzeń magazynowa oraz produkcyjna wraz z licznymi suwnicami. Co ważne, na terenie inwestycji umieszczono także nowocześnie zaaranżowaną część biurową z dużą ilością przeszkleń. Zadbano o projekt i budowę na wysokim poziomie. Zapewniono także wszystkie instalacje wewnętrzne i przeprowadzono gruntowe prace ziemne uwzględniające m.in. realizacje terenów zewnętrznych. Celem zakładu będzie przetwarzanie szkła na potrzeby rynku residental. Obecnie jest to jeden z najnowocześniejszych i najbardziej zautomatyzowanych obiektów tego typu w Europie.

– Budowa nowoczesnego zakładu w Kownie trwała rok. Inwestycje tę zrealizowaliśmy kompleksowo: powstał obiekt o kubaturze ponad 260 000 m³, wykorzystujący energię pochodzącą z naturalnych źródeł, zrealizowany w standardzie A++ – mówi Adam Olżyński, dyrektor ds. handlowych Dekpol Budownictwo – generalnego wykonawcy inwestycji.

Budowa obiektu ruszyła w sierpniu 2021 r. i generalny wykonawca zakładał, że realizacja całego projektu zajmie 12 miesięcy. Odbiory gotowej już hali zakończyły się terminowo.

Generalnym wykonawcą inwestycji jest Dekpol Budownictwo. To już druga realizacja Grupy Dekpol na terenie Litwy.

 

Przeczytaj też:

Inwestycje ERKADO w Radomiu i Gościeradowie

Panattoni Park Kraków North – nowy kompleks magazynowo-produkcyjny

Zakład Sokołów S.A. po rozbudowie

 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in