Korona Legionowa – nowa inwestycja mieszkaniowa

08.09.2023

Korona Legionowa to nowy budynek mieszkalny powstający pod Warszawą. Znajdzie się w nim 79 mieszkań o równych metrażach.

 

Korona Legionowa

 

Budynek mieszkalny Korona Legionowa jest usytuowany przy ulicy Wyspiańskiego 2 w Legionowie. Na działce zakończono już rozbiórkę istniejących budynków. Roboty przy wykopie fundamentowym rozpoczną się w najbliższych dniach. Zakres kontraktu firmy Totalbud SA obejmuje konstrukcję budynku doprowadzoną do stanu surowego otwartego.

Korona Legionowa składa się z 6 kondygnacji nadziemnych i z 2 poziomów garaży podziemnych, w których zaprojektowano 119 miejsc parkingowych. Kameralny budynek z mieszkaniami klasy premium ma tylko 79 mieszkań 2-, 3-, 4-, i 5-pokojowych, o metrażach od 39 do 103 m². Lokale mają duże loggie, balkony i tarasy, a w przypadku mieszkań na parterze – dostęp do ogrodu.

 

Korona Legionowa

 

– W całym Legionowie grunt ma swoją ściśle określoną specyfikę. Mamy satysfakcję, ponieważ z tego, co nam wiadomo, zbudujemy pierwszy w tym mieście budynek z dwupoziomowym garażem podziemnym. Izolacja płyty fundamentowej będzie powłokowa, natomiast izolacja ścian poziomów –1 i –2 będzie w technologii białej wanny – mówi Tomasz Sidorowicz, kierownik kontraktu z ramienia Totalbudu.

Korona Legionowa zostanie usytuowana wśród obecnego na działce starodrzewu. Dzięki temu obiekt zyska naturalną ozdobę i zarazem osłonę od strony przyległych ulic. W budynku zainstalowany zostanie dwustopniowy system kontroli dostępu. Automatycznie rozsuwane drzwi wejściowe umożliwią bezdotykowe wejście do obiektu, a nowoczesny system oczyszczania powietrza będzie chronił przed szkodliwymi bakteriami, wirusami i grzybami. W częściach wspólnych zainstalowano oświetlenie LED. Przy doborze materiałów wykończeniowych, m.in. farb, kierowano się nie tylko ich trwałością, ale także bezpieczeństwem dla zdrowia. Budynek będzie miał dach zielony wyposażony w panele fotowoltaiczne.

 

Korona Legionowa

 

– Na działce wykonano roboty zabezpieczenia wykopu w postaci kolumn DSM oraz przesłony jet grouting. Inwestor zdecydował się na nowoczesną technologię ze względu na budowę dwukondygnacyjnego garażu podziemnego. Zgodnie z umową z inwestorem stan surowy otwarty osiągniemy na przełomie II i III kwartału 2024 roku” – dodaje Tomasz Sidorowicz.

Deweloperem inwestycji jest firma Kompania Domowa. Obiekt zaprojektowała pracownia Bujnowski Architekci.

 

Źródło: Totalbud SA

 

Czytaj także:

Osiedle ECOBerensona w Warszawie w technologii modułowej drewnianej

Stilla – nowy projekt mieszkaniowy w Warszawie

Naturalnie Aluzyjna w Warszawie – w technologii szkieletowej

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in