Stilla – nowy projekt mieszkaniowy w Warszawie

04.08.2023

Stilla składać się będzie z 2 budynków mieszkalnych usytuowanych we Włochach. Znajdzie się w nich 179 mieszkań. Ciekawostkę będzie stanowić wspólna dla wszystkich mieszkańców szklarnia.

 

Stilla

 

Osiedle Stilla będzie położone przy ul. Fajansowej, w cichej części Rakowa w dzielnicy Włochy. Obejmie ono 2 przylegające do siebie budynki: cztero- i ośmiokondygnacyjny. W inwestycji znajdzie się 179 mieszkań (od kawalerek do czteropokojowych) o zróżnicowanych powierzchniach: od 25,83 do 76,34 m². Wysokość mieszkań to ok. 270–300 cm. W budynkach powstanie garaż podziemny.

 

Stilla

 

Stilla po szwedzku oznacza ciszę lub spokój, co odzwierciedla główne założenia tego projektu. Osiedle będzie sprzyjać wspólnym aktywnościom i tworzeniu przyjaznej atmosfery wśród mieszkańców. Przyszli sąsiedzi będą mieli dostęp do patio – wewnętrznego dziedzińca. Znajdzie się tam przestrzeń m.in. z pergolą, ławkami, zjeżdżalnią dla dzieci i stolikami dla mieszkańców. Unikatowym rozwiązaniem proponowanym przez dewelopera jest możliwość uprawy własnych roślin i warzyw we wspólnej szklarni. Z kolei właściciele mieszkań parterowych będą mogli korzystać z prywatnych ogródków. Teren inwestycji sąsiaduje także ze stawem, a na działce od strony północnej zostaną zachowane stare drzewa, m.in. brzozy i topole.

2 przyległe do siebie budynków Stilla wizualnie oddzieli elegancka ściana w kolorze grafitowym. Osiedle cechować się też będzie licznymi, dużymi powierzchniami okiennymi. W eksponowanej części budynków powstaną mieszkania z narożnymi balkonami i oknami.

 

Stilla

 

Stilla będzie projektem wpisującym się w nurt green city i zrównoważonego budownictwa. Dzięki panelom fotowoltaicznym będzie bardziej energooszczędna. Przewidziano także zaawansowane czujniki monitorujące jakość powietrza na zewnątrz. Deweloper planuje również objąć osiedle certyfikacją BREEAM.

Realizacja inwestycji zakłada również poprawę lokalnej infrastruktury miejskiej. Ul. Fajansowa, przy której będzie położony budynek, zostanie kompleksowo przebudowana. Powstaną nowe chodniki po obu stronach jezdni, szerokie oświetlenie i nowa nawierzchnia.

Deweloperem osiedla jest Skanska Residential Development Poland. Za projekt architektoniczny odpowiada warszawska pracownia Studio20.

 

Źródło: The Skanska Group

 

Czytaj także:

Naturalnie Aluzyjna w Warszawie – w technologii szkieletowej

Sadyba Spot – budynek mieszkalny z BREEAM

Markowy Targówek – nowe mieszkania w Warszawie

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in