Dobra Nowina I – nowy zakład w Elblągu

04.08.2023

Dobra Nowina I to nowa hala produkcyjna firmy Delta przy drodze ekspresowej S7.

 

Dobra Nowina I

 

Dobra Nowina I koło Elbląga będzie częścią parku logistyczno-produkcyjnego przedsiębiorstwa Delta, który powstanie pomiędzy Gdańskiem a Warszawą. Atrakcyjna lokalizacja inwestycji stwarza dobre warunki do działalności firm produkcyjnych i dystrybucyjnych. Powierzchnia całkowita obiektu wyniesie aż ponad 13 000 m². Wewnętrzna wysokość budynku będzie mieć 10 m. Znajdzie się w nim 10 suwnic, każda o nośności 20 t, z możliwością pracy w tandemie. Obiekt będzie też wyposażony w ekonomiczny system ogrzewania. Inwestycja zostanie także przygotowana do certyfikacji BREEAM, co jest potwierdzeniem wysokiej jakości projektu oraz dbałości o środowisko.

– Dobra Nowina I stanowi kluczowy element kompleksu logistyczno-magazynowo-produkcyjnego, który znajdzie się w strategicznej lokalizacji koło Elbląga, przy drodze ekspresowej S7 łączącej Gdańsk i Warszawę. Nasz projekt to pierwszy krok w kierunku nowoczesnego parku logistyczno-produkcyjnego, który w przyszłości zostanie rozbudowany o kolejny obiekt w najwyższym standardzie – Dobrą Nowinę II – mówi Mariusz Hejnowicz, właściciel firmy Delta.

Zadbano również o otoczenie budynku. Teren będzie oświetlony, monitorowany i strzeżony 24 godziny na dobę. Dobra Nowina I stworzy nowe miejsca pracy dla setek osób.

Inwestorem przedsięwzięcia jest firma Delta. Na generalnego wykonawcę wybrano natomiast Dekpol Budownictwo. To już drugie zlecenie, które wykonawca realizujemy dla tego przedsiębiorstwa.

 

Dekpol Budownictwo jest jedną ze spółek Grupy Dekpol. Dekpol Firma specjalizuje się w budowie obiektów przemysłowych, logistycznych, handlowych, użyteczności publicznej, a także mieszkaniowych oraz hotelowych. Dysponuje także własnym parkiem maszynowym działu robót ziemnych i drogowych składającym się z ponad 100 jednostek nowoczesnego sprzętu.

 

Źródło: Dekpol Budownictwo Sp. z o.o.

 

Przeczytaj też:

City Point Targówek w budowie

Fabryka Reynears Aluminium pod Warszawą

Siemens inwestuje w nowe fabryki

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in