City Point Targówek w budowie

21.06.2023

City Point Targówek ma stać się największym parkiem logistycznym w Warszawie. Będzie mieć 100 tys. m² zrównoważonej powierzchni magazynowej.

 

City Point Targówek

 

Rozpoczęła się kompleksowa przebudowa centrum logistycznego City Point Targówek w Warszawie. Odbyło się uroczyste podpisanie aktu erekcyjnego oraz ceremonia wmurowania kamienia węgielnego pod pierwszy budynek magazynowy.

Po zakończeniu budowy City Point Targówek powstanie 6 nowoczesnych budynków, oferujących przestrzeń dopasowaną do działalności firm logistycznych, e-commerce oraz najemców poszukujących powierzchni do logistyki miejskiej lub powierzchni produkcyjno-magazynowej. Kompleks będzie mieć 100 tys. m². Pierwszy budynek w parku, budowany w formule BTS, w całości przeznaczony jest dla DPD Polska. Będzie to 7 tys. m² powierzchni dostosowanej do potrzeb tej firmy kurierskiej.

Na terenie City Point Targówek zostanie zainstalowany system fotowoltaiczny na dachu, który zapewni co najmniej 25% energii zużywanej w parku. Wdrożony zostanie również nowoczesny system zarządzania budynkiem (BMS). Tylko przy budynku realizowanym dla DPD Polska znajdzie się 20 miejsc parkingowych z możliwością ładowania samochodów elektrycznych oraz wiaty rowerowe.

 

City Point Targówek

 

Zaprojektowane zostały tereny zielone oraz strefa rekreacyjna z elementami małej architektury do odpoczynku na świeżym powietrzu. Zgodnie ze strategią biznesową inwestora – Peakside Capital Advisors opartą na ESG, park magazynowy będzie dążył do uzyskania najwyższych ocen w certyfikacji BREEAM na poziomie Outstanding, LEED na poziomie Platinum oraz WELL.

City Point Targówek zlokalizowany jest w pobliżu centrum miasta. Bliskość drogi ekspresowej S8 i autostrady S2 zapewni sprawne połączenie z całą Polską.

– Cały park jest przykładem projektu typu brownfield realizowanego na terenie poprzemysłowym. Dotychczasowa baza około 56 najemców zyska możliwość zmiany wysłużonej powierzchni i kontynuowania działalności w tej samej lokalizacji w nowoczesnych budynkach. Wiąże się to z wymagającą operacją logistyczną, związaną z tymczasową relokacją najemców – mówi Bożena Kaczanowska-Tajan, asset manager Peakside Capital Advisors w Polsce.

 

Źródło: Peakside Capital Advisors

 

Przeczytaj też:

Raben z nową halą magazynową

Geplastyk z nowym magazynem

Park MLP Zgorzelec w budowie

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in