Park MLP Zgorzelec w budowie

08.03.2023

Park MLP Zgorzelec to nowe centrum logistyczne powstające tuż przy granicy z Niemcami i Czechami. Docelowo planuje się tu ponad 50 tys. m².

 

Park MLP Zgorzelec

 

MLP Group rozpoczyna realizację centrum magazynowego Park MLP Zgorzelec. Nowy kompleks będzie uwzględniał najnowocześniejsze trendy panujące na rynku nieruchomości magazynowych. Inwestycja będzie realizowana na zasadach zrównoważonego rozwoju (ESG). Na dachach zamontowane zostaną instalacje fotowoltaiczne. Dzięki elastycznemu podejściu do indywidualnych potrzeb najemców, centrum będzie mogło sprostać wymaganiom klientów z różnych branż.

Na działce o powierzchni 11,8 ha planowane jest wybudowanie 3 hal w ramach Park MLP Zgorzelec o łącznej powierzchni ponad 50 tys. m². Obiekty zostaną poddane procesowi certyfikacji BREEAM na poziomie Excellent.

– Rozpoczynamy realizację nowego centrum logistycznego w południowo-zachodniej części kraju, tuż przy granicy z Niemcami i Czechami. Zgodnie ze strategią wszystkie nasze nowo powstające obiekty, także ten w Zgorzelcu, zostają poddane procesowi certyfikacji BREEAM. Potwierdzi to stosowanie przez nas międzynarodowych standardów w zakresie ochrony środowiska. Tym samym oferujemy nowoczesną, wysokiej jakości powierzchnię magazynową, w pełni dostosowaną do indywidualnych potrzeb naszych najemców. Wszystkie nasze działania nakierowane są na osiągnięcie neutralności klimatycznej do 2026 r. – mówi Agnieszka Góźdź, członek zarządu, chief development officer, MLP Group S.A.

MLP Zgorzelec jest bardzo dobrze zlokalizowany. Kompleks zapewnia bezpośredni dostęp do międzynarodowych rynków – do przejścia granicznego z Niemcami jest jedynie ok. 8 km. Jednocześnie park znajduje się zaledwie 6 km od autostrady A4 i 4 km od centrum Zgorzelca.

 

Przeczytaj też:

Park Łódź South II w budowie

Panattoni Park Poznań A2 w realizacji

CTPark Warsaw West – nowa inwestycja magazynowa

 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in