CTPark Warsaw West – nowa inwestycja magazynowa

16.01.2023

CTPark Warsaw West to kompleks magazynowo-przemysłowy w podwarszawskich Wiskitkach. Cała inwestycja obejmie łącznie ponad 233 000 m².

 

CTPark Warsaw West

 

CTPark Warsaw West będzie obiektem typu cross dock, który stanie na działce o powierzchni ponad 50 ha. Kompleks utworzą cztery budynki, a w planach jest również piąty. Cała inwestycja ma mieć łącznie ponad 233 000 m² przestrzeni odpowiadającej potrzebom najemców z sektorów logistyki i produkcji. Pierwszy etap projektu dostarczy na rynek ok. 60 000 m² powierzchni dostosowanej do operacji produkcyjno-logistycznych. Najemcy otrzymają pełną swobodę w zakresie aranżacji modułów biurowych.

Zgodnie z projektem dachy budynków są przystosowane do zabudowy instalacjami fotowoltaicznymi, które dadzą zieloną energię dla całego kompleksu. Budynki zostaną wyposażone w systemy monitorowania oraz zarządzania zużyciem mediów i energii, co przysporzy korzyści najemcom oraz inwestorowi. W kompleksie przewidziane jest zainstalowanie ładowarek dla samochodów elektrycznych DC, które spełnią wszelkie wymagania najemców.

CTPark Warsaw West ma zostać uzupełniony o format Clubhouse – wielofunkcyjną przestrzeń dostępną dla społeczności parku, ale także okolicznych mieszkańców. Inicjatywa ta to jeden z wyróżników oferty dewelopera i inwestora projektu – CTP, wspierający szczególnie mocno budowanie ogólnie rozumianego „community”. Będzie to pierwszy obiekt firmy w Polsce rozbudowanym o ten moduł.

 

CTPark Warsaw West

 

– Nasz najnowszy projekt – CTPark Warsaw West – zarazem czwarty w tym gronie, jest odpowiedzią na narastający trend regionalizacji operacji produkcyjno-magazynowych i skracania łańcuchów dostaw, a jednym z jego niewątpliwych atutów będzie format umożliwiający przeładunek kompletacyjny – wyjaśnia Bogi Gabrovic, CFO w CTP Poland.

Pierwsza z pięciu planowanych przez inwestora hal projektowana jest w systemie BIM i zostanie zrealizowana w niespełna 7 miesięcy.

Kompleks położony jest przy samym węźle autostrady A2 i w sąsiedztwie planowanego Centralnego Portu Komunikacyjnego.

Generalnym wykonawcą I etapu CTPark Warsaw West jest firma Atlas Ward Polska. Zostanie oddany do użytkowania w III kwartale 2023 r. Wieloetapowy charakter inwestycji pozwoli najemcom na długoterminowy rozwój w ramach jednej lokalizacji.

 

Czytaj także:

Magazyny GLP we Wrocław V Logistics Centre

Zeroemisyjna fabryka Danfoss

Fabryka PRESS GLASS w Kownie gotowa

 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in