Forum Build4Future 2023

15.01.2023

Forum Build4Future to wydarzenie poświęcone najnowszym wydarzeniom z szeroko rozumianego rynku budownictwa w Polsce i Europie.

 

Forum Build4Future

 

Forum Build4Future odbędzie się 30 stycznia 2023 r. w Poznań Congress Center na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich i będzie towarzyszyć Międzynarodowym Targom Budownictwa i Architektury BUDMA 2023.

Czy kryzys spowoduje duże straty wśród firm budowlanych? Czy nastąpi fala bankructw? Jakie są szanse na uniknięcie poważnych strat i dalszy rozwój branży? Czy odbudowa Ukrainy przyniesie korzyści dla polskich przedsiębiorców budowlanych? Właśnie o tym i wielu innych sprawach dyskutować będą rynkowi eksperci podczas Forum Gospodarczego Budownictwa Build4Future.

Inwestycje budowlane i budownictwo, w szeroko pojętym obszarze, są szczególnie podatne na koniunkturę rynkową. Uzależnione są od łańcuchów dostaw krajowych i międzynarodowych, sytuacji na rynku pracy, realiów finansowych panujących wśród inwestorów publicznych i prywatnych oraz ich chęci do inwestowania, kosztów pracy, dostępności i kosztów materiałów, urządzeń i maszyn budowlanych oraz wielu innych czynników. Wszystkie te elementy występuję i wpływają w obecnej chwili ze zdwojoną siłą na realizacje inwestycji oraz ogólną sytuację budownictwa w Polsce. Do tego dochodzi jeszcze konflikt zbrojny w Ukrainie, który w znacznym stopniu determinuje ogólną sytuację gospodarczo-społeczną.

Jaki jest zatem stan inwestycji liniowych i punktowych w zasadniczych obszarach budownictwa, a więc budownictwie mieszkaniowym, drogowym, kolejowym, energetycznym, hydrotechnicznym, kubaturowym i przemysłowym, w sferze materiałów budowlanych, urządzeń i maszyn? Jakie perturbacje cenowe, kosztowe, logistyczne i dostępności są zagrożeniem dla produkcji oraz dostaw materiałów budowlanych? Jaki jest stan przygotowań do budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego, olbrzymich farm wiatrowych, elektrowni jądrowych oraz innych spektakularnych inwestycji? Jak długo będzie trwała „zapaść” w budownictwie mieszkaniowym?

Inne istotne pytania dotyczą tego, czy występują poważne zagrożenia realizacji inwestycji w toku i kiedy ruszą nowe? Co nas czeka w krótkiej perspektywie oraz w perspektywie do końca dekady, a więc czy zagrożone są plany strategiczne, a może nawet te krótkoterminowe? Czy mamy lub możemy mieć wpływ na to, co nas czeka w budownictwie oraz infrastrukturze? Jakie zagrożenia niesie w najbliższym okresie trwający konflikt w Ukrainie? Czy nadzieje polskich firm na udział w odbudowie Ukrainy są realne, a przede wszystkim czy będą korzystne biznesowo? Jak widać, pytań – często niezwykle istotnych dla powodzenia rozwoju całej polskiej gospodarki – jest wiele.

Wraz z liderami rynku, przedstawicielami struktur rządowych i inwestorów uczestnicy forum przeanalizują obszary największego ryzyka. Przyjrzą się możliwym rozwiązaniom, wymienią doświadczenia i sformułują kierunki, które być może pozwolą na zminimalizowanie strat i przejście do fazy dalszego rozwoju.

Program Forum Build4Future to kompleksowo potraktowane, najbardziej aktualne dane i informacje o sytuacji na polskim, ukraińskim oraz międzynarodowym rynku budowlanym. To przegląd wyzwań, przed jakimi staje krajowy i europejski sektor budowlany.

Podczas wydarzenia Poznań Congress Center gościć będzie doświadczonych ekspertów z dziedzin budownictwa oraz ekonomii, którzy w trakcie dwudniowych prelekcji i debat omawiać będą zagrożenia oraz szanse, jakie pojawiają się przed przedsiębiorstwami budowlanymi w krótkiej i długiej perspektywie.

Forum współorganizowane jest przez Grupę MTP oraz Polski Związek Pracodawców Budownictwa, przy wsparciu merytorycznym Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu.

Więcej na:

build4future.pl/pl/

mtp-link.pl/ijtoi

 

 

Czytaj także:

Build 4 Future 2021 – branża ma się dobrze

„Budownictwo w nowej rzeczywistości” – konferencja

XIX Konferencja „Materiały i Technologie Energooszczędne”

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.