Stradom House – nowy hotel w historycznych murach

08.03.2023

Stradom House Autograph Collection w Krakowie powstał w XIV-wiecznym budynku, który dzięki inwestycji odzyskał dawny blask.

 

Stradom House

 

Pięciogwiazdkowy hotel 12/14 Stradom House Autograph Collection zajmuje zabytkowy kompleks budynków, w którym powstało 125 pokoi hotelowych, 2 restauracje, bar w majestatycznej, odrestaurowanej, wysokiej na 9 m dawnej kaplicy oraz unikatowe SPA.

Historia tego niezwykłego budynku położonego przy ulicy Stradomskiej 12–14, między Wawelem a Kazimierzem, jednym z głównych punktów historycznego Krakowa, sięga XIV w. Na przestrzeni lat mieściły się w nim między innymi: kaplica św. Jadwigi, szpital i urząd celny. Ta zapomniana perła polskiej architektury, której od ponad dekady groziło niemal całkowite zniszczenie, odzyskała dawny blask. W 2023 r. w tych murach zostanie uruchomiony jeden z najciekawszych konceptów hotelarsko-gastronomicznych w Polsce.

 

Stradom House

 

Wnętrze hotelu Stradom House to aranżacje łączące wysoką jakość oraz piękno ponadczasowych form i wyjątkowych tekstur. Hotelowe pokoje wyróżnia dopracowane wzornictwo. Nie zabraknie również historycznych akcentów, takich jak w pełni odrestaurowane freski czy sklepienia. Całości dopełniają kameralna biblioteka, zielone patio oraz przestrzenie przeznaczone do organizacji wydarzeń kulturalnych i biznesowych.

W centrum obiektu, w gotyckich i odrestaurowanych wnętrzach dawnej kaplicy św. Jadwigi powstanie bar „Hedwig’s”. Ponadto w hotelu znajdą się 2 restauracje: „Gaia” w śródziemnomorskim stylu i „John Dory”, w której dominuje kuchnia oparta na owocach morza.

Strefa wellness „Sól” to siłownia, innowacyjne centrum odnowy z łaźnią parową, prysznicami z hydromasażem, biosauną, sauną solną na podczerwień i salą dźwiękową przylegającą do 20-metrowego basenu.

 

Stradom House

 

Co ciekawe, w Stradom House znajdzie się kolekcja sztuki. Zbiór obejmuje dzieła zarówno początkujących twórców, jak i przedstawicieli ugruntowanej polskiej sceny artystycznej. Jego myślą przewodnią jest angażowanie w życie miasta i zainteresowanie szerszej widowni Polską sztuką. W kolekcji znajdują się prace takich artystów jak Bartek Materka, Dorota Jurczak, Joanna Piotrowska czy Przemek Pyszczek.

Otwarcie hotelu inwestor – Angel Poland Group zaplanował na kwiecień 2023 r.

 

Czytaj także:

Nickel Resort & Spa – apartamenty w Grzybowie

B&B Lublin Centrum otwarty

NYX Hotel Warsaw – nowy hotel w stolicy

 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in