NYX Hotel Warsaw – nowy hotel w stolicy

17.12.2020

NYX Hotel Warsaw by Leonardo Hotels łączy w sobie rzucający się w oczy design z lokalnym street artem.

 

NYX Hotel Warsaw

 

NYX Hotel Warsaw by Leonardo Hotels zostanie otwarty 18 stycznia 2021 roku. Zlokalizowany jest w centrum miasta. Nazwa NYX Hotels pochodzi od imienia greckiej bogini nocy. Jest to pierwszy hotel tej marki w Warszawie.

Grupa hotelowa wychodzi z założenia, że o unikalności każdego miasta decyduje jego niepowtarzalny, indywidualny charakter kulturowy. NYX Hotel Warsaw ma więc z założenia oddawać ducha Warszawy i ożywiać go poprzez street art oraz sztukę współczesną. W tym kontekście ważna jest współpraca projektantów wnętrz ze wschodzącymi, lokalnymi artystami, których dzieła zostały umiejętnie wystawione w przestrzeniach wspólnych hotelu przez miejscowych kuratorów. Wystrój hotelu jest dziełem projektanta wnętrz Andreasa Neudahma. Oprócz opracowania całościowego projektu, Neudham starannie dobrał wszystkie meble i akcesoria, dzięki czemu całość wystroju wnętrz jest spójna.

 

NYX Hotel Warsaw

 

W hotelu znajdzie się 331 stylowych pokoi i apartamentów z jasnoniebieskimi ścianami, komfortowymi łóżkami i niecodziennym miejscem do pracy z widokiem na stolicę. Znajdzie się tu także pięć sal konferencyjnych, które można swobodnie łączyć w pomieszczenia o pożądanej powierzchni. W lobby hotelowym znajduje się przestrzenna restauracja oraz bar. Dodatkowymi atrakcjami dla gości będą utrzymana w stylu retro sala gier oraz studio fitness. Szczególną atrakcją na 19. piętrze na dachu budynku stanie się bar. Na tarasie goście będą mogli podziwiać panoramę miasta.

 

NYX Hotel Warsaw

 

NYX Hotel Warsaw znajduje się na terenie inwestycji Varso Place, w sąsiedztwie wieżowca Varso Tower, blisko od dworca kolejowego, z którego pociągi przywożą gości z warszawskiego lotniska w zaledwie 20 minut.

Obecnie w Europie znajduje się siedem hoteli spod szyldu NYX Hotels.

 

Zdjęcia: © HB Reavis, © Andreas Neudahm/Leonardo Hotels Central Europe

 

Przeczytaj też: Hotel przy lotnisku Heathrow od Radisson. ZDJĘCIA

Najwyższy hotel modułowy na świecie

Pietryna 40 – nowy hotel w Łodzi. ZDJĘCIA

 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.