Geplastyk z nowym magazynem

19.04.2023

Geplastyk buduje nową halę magazynową o powierzchni 2500 m², która będzie zapleczem logistycznym dla znajdującej się w pobliżu fabryki firmy.

 

Geplastyk

 

Nowoczesna hala magazynowa dla Geplastyk Polska Sp. z o.o. powstaje na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Konstantynowie Łódzkim.

Firma Geplastyk jest częścią holdingu Construcciones Grávalos założonego w 1946 r. w Hiszpanii. W Polsce prowadzi swoją działalność od 2005 r. – w Rąbieniu pod Łodzią znajduje się zakład produkcyjny firmy, w którym wytwarzane są elementy plastikowe do produkcji maszyn i urządzeń dla różnych gałęzi przemysłu, w tym dla sektora automotive oraz AGD. Nowa hala będzie stanowić zaplecze logistyczne dla położonego nieopodal zakładu produkcyjnego firmy.

 

Geplastyk

 

Powstający w Konstantynowie Łódzkim magazyn będzie miał powierzchnię 2500 m² i wysokość 12 m. Poza przestrzenią magazynową, w znajdą się tam część socjalna oraz pomieszczenia techniczne.

 

 

Budynek dla firmy Geplastyk buduje generalny wykonawca – firma Commercecon. Obiekt powstaje w systemie „zaprojektuj i wybuduj”, w którym jednemu zleceniobiorcy powierza się zarówno wykonanie prac projektowych, jak i prowadzenie robót budowlanych. Commercecon była więc odpowiedzialna za przygotowanie wymaganej dokumentacji oraz uzyskanie pozwolenia na budowę, niezbędnego do rozpoczęcia procesu budowlanego. Ponadto jej zadaniem jest zagospodarowanie terenu wokół powstającego budynku, na którym powstaną zbiornik pożarowy, miejsca parkingowe oraz nasadzenia.

Nowa hala magazynowa ma być oddana do użytkowania w październiku 2023 r.

 

Wizualizacje: Commercecon

 

Przeczytaj też:

Park MLP Zgorzelec w budowie

Park Łódź South II w budowie

Panattoni Park Poznań A2 w realizacji

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in