Siemens inwestuje w nowe fabryki

21.06.2023

Siemens zwiększa wartość globalnych inwestycji w nowe fabryki zaawansowanych technologii, laboratoria innowacji i centra edukacyjne w celu umocnienia swojej pozycji w dziedzinie cyfryzacji, automatyzacji oraz zrównoważonego rozwoju.

 

Siemens przedstawił swoją strategię inwestycyjną, która opiewa na 2 mld euro. Ma ona pobudzić przyszły wzrost, stymulować innowacje i zwiększyć odporność na kryzysy. Strategia obejmuje głównie nowe moce produkcyjne, a także laboratoria innowacji, centra edukacyjne i inne własne zakłady. Dodatkowo firma ogłosiła budowę nowej, zaawansowanej technologicznie fabryki w Singapurze, która będzie obsługiwać dynamicznie rozwijające się rynki Azji Południowo-Wschodniej.

 

Siemens

Projekt nowej fabryki zaawansowanych technologii w Singapurze

 

Nowa fabryka Siemens zostanie zbudowana przy użyciu cyfrowego bliźniaka oraz innowacyjnych, inteligentnych technologii sprzętowych. Inwestycja opiewa na blisko 200 mln euro i stworzy 400 miejsc pracy. Jej wyróżnikiem będzie nowy standard łączności w duchu cyfryzacji, wysoce zautomatyzowane procesy produkcyjne, a także zasilanie zieloną energią. Ogłoszenie nowej inwestycji przypadło na 115. rocznicę współpracy biznesowej między Siemensem a Singapurem.

W ramach swojej strategii inwestycyjnej i szybko rozwijającej się działalności w Chinach, Siemens rozbuduje również cyfrową fabrykę w Chengdu, inwestując 140 mln euro i tworząc 400 nowych miejsc pracy. Wielu chińskich klientów firmy na wczesnym etapie wdraża nowe technologie, zwłaszcza w zakresie cyfryzacji i zaawansowanej technologicznie produkcji. Dlatego Siemens planuje inwestycję w nowe cyfrowe Centrum Innowacji R&D w Shenzhen, aby przyspieszyć rozwój systemów sterowania ruchem z technologią cyfryzacji i energoelektroniki.

Ponadto, na początku 2023 r. firma zobowiązała się do rozszerzenia produkcji w Trutnovie w Czechach, aby zwiększyć wydajność swojej fabryki latarni morskich WEF w Amberg w Niemczech. Zainwestuje również 30 mln euro w rozbudowę swojej fabryki rozdzielnic we Frankfurcie-Fechenheim. Natomiast Siemens Mobility niedawno ogłosił, że wyda 220 mln dolarów na budowę nowej fabryki taboru kolejowego w Lexington w Północnej Karolinie, aby zaspokoić rosnący popyt na pociągi pasażerskie w Stanach Zjednoczonych.

 

Źródło: Siemens

 

Czytaj także:

Nice Brasil – nowy kompleks fabryczny w Brazylii

Data4 z pierwszym w Polsce centrum danych

Fabryka PepsiCo w Środzie Śląskiej gotowa

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in