Sadyba Spot – budynek mieszkalny z BREEAM

14.07.2023

Sadyba Spot w Warszawie to 11 pięter ze 111 mieszkaniami w nowoczesnym, energooszczędnym budynku, którego walory zostaną potwierdzone certyfikatem BREEAM.

 

Sadyba Spot

 

Sadyba Spot to inwestycja mieszkaniowa powstająca na warszawskiej Sadybie w dzielnicy Mokotów, u zbiegu ulic Powsińskiej i św. Bonifacego. Projekt budynku zakłada realizację 111 mieszkań o powierzchni od 34 do 116 m². Do części lokali na ostatnim piętrze przynależeć będą tarasy, a do pozostałych – balkony i loggie. W ramach inwestycji powstanie również 118 miejsc postojowych w dwupoziomowym garażu podziemnym oraz 10 miejsc naziemnych. Na parterze budynku, od strony ul. Powsińskiej oraz ul. św. Bonifacego, znajdzie się 8 lokali usługowych.

Sadyba Spot w spójny sposób uzupełni okoliczną zabudowę dzięki nowoczesnej bryle i wykończeniu elewacji. Na fasadzie znajdą się jasne powierzchnie z ciemniejszymi elementami nawiązującymi do charakterystycznego budynku znajdującego się po drugiej stronie ul. św. Bonifacego. Inwestycję będą wyróżniały również dwie przeszklone windy z widokiem na panoramę miasta.

Budynek Sadyba Spot został zaprojektowany tak, aby spełnić kryteria certyfikatu BREEAM. Ekologia jest istotnym aspektem projektu Sadyba Spot, m.in. zostaną w nim wykorzystane certyfikowane materiały ze sprawdzonych źródeł i wdrożony zostanie szereg rozwiązań przekładających się na efektywność energetyczną oraz oszczędność wody. Jednym z ekologicznych elementów będą panele fotowoltaiczne zainstalowane na dachu budynku. Na etapie budowy kontrolowane będą takie elementy, jak zarządzanie odpadami, zużycie surowców i transport. Certyfikacja ma zapewnić zdrowe i bezpieczne warunki do życia (m.in. dzięki ocenie systemów wentylacji). Budynek pozostanie pod kontrolą niezależnych ekspertów od momentu projektowania aż po zakończenie inwestycji.

Sadyba Spot zapewni łatwy dostęp do infrastruktury miejskiej i transportu publicznego. W bliskiej odległości znajdują się przystanki autobusowe, a w przyszłości powstaną również tramwajowe.

Budowa inwestycji już się rozpoczęła i zakończy się w I połowie 2025 r. Deweloperem jest Unidevelopment SA, a generalnym wykonawcą – Unibep SA. Obie spółki należą do grupy kapitałowej Unibep SA. Za przygotowanie projektu odpowiada pracownia architektoniczna Latergrupa. Ceny mieszkań rozpoczynają się od 16 600 zł brutto za m².

 

Przeczytaj też:

Markowy Targówek – nowe mieszkania w Warszawie

Osiedle SOHO by Yareal w Warszawie – budowa III etapu

Osiedle Lumea 2 na warszawskim Bemowie

 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.