Naturalnie Aluzyjna w Warszawie – w technologii szkieletowej

24.07.2023

Naturalnie Aluzyjna to nowe osiedle na Białołęce wykonane w technologii prefabrykacji drewnianej. Jest także wyposażone w ekorozwiązania.

 

Naturalnie Aluzyjna

 

Naturalnie Aluzyjna w Warszawie to 2 wielorodzinne budynki mieszkalne z windami i naziemnymi parkingami, położone przy ulicy Aluzyjnej. W obu budynkach znajdują się łącznie tylko 32 mieszkania, po 4 na każdym piętrze. Lokale na parterze mają ogródki ze starodrzewiem, o powierzchni od 57 do ponad 600 m². Budynki stoją na zadrzewionej działce zagospodarowanej elementami małej architektury. Naturalnie Aluzyjna znajduje się w spokojnej, malowniczej i zielonej okolicy, na terenie strefy zwykłej Warszawskiego Obszaru Chronionego Krajobrazu obok Rezerwatu Ławice Kiełpińskie.

Mieszkania trafiły już do sprzedaży, a w najbliższym czasie do oferty trafi też Osiedle ECOBerensona. Oba projekty realizuje firma J.W. Construction i oba łączy technologia szkieletowa.

Drewniane domy budowane w technologii szkieletowej od lat są rozwiązaniem cenionym przez Kanadyjczyków, Skandynawów czy Niemców. Po technologię stawiania jednorodzinnych i wielorodzinnych domów, w których konstrukcja wykonana jest z gotowych, drewnianych prefabrykatów, sięgają także coraz chętniej firmy w Polsce. Dzieje się tak z kilku powodów. Po pierwsze, zastosowanie technologii szkieletowej przekłada się na szybkość, sprawność i dokładność realizacji inwestycji. Po drugie, domy prefabrykowane z drewna to budynki przyjazne środowisku zarówno w kontekście produkcji, jak i użytkowania. Zastosowanie naturalnych materiałów zapewnia korzystny mikroklimat panujący we wnętrzach. W końcu, technologia szkieletowa i naturalne surowce oznaczają nieporównywalnie większą efektywność energetyczną w porównaniu do tradycyjnego budownictwa.

 

Naturalnie Aluzyjna

 

Zarówno Naturalnie Aluzyjna, jak i osiedle ECOBerensona są wzbogacone o wiele ekonomicznych, przyjaznych środowisku rozwiązań.

– Zastosowane ekorozwiązania przekładają się na niższe opłaty za energię. Pompy ciepła, instalacja fotowoltaiczna, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, która zapewnia dostęp świeżego i przefiltrowanego powietrza bez utraty ciepła, a także ogrzewanie podłogowe to udogodnienia, dzięki którym można sporo zaoszczędzić na rachunkach za ogrzewanie, ciepłą wodę, oświetlenie. Mieszkania są niskoczynszowe. Ponadto, przy zastosowaniu filtrów, będzie można uzyskać w mieszkaniu powietrze pozbawione zanieczyszczeń, bakterii, grzybów, pyłków – komentuje Małgorzata Ostrowska, dyrektorka Pionu Marketingu i Sprzedaży w J.W. Construction.

 

Źródło: J.W. Construction

 

Przeczytaj też:

Sadyba Spot – budynek mieszkalny z BREEAM

Markowy Targówek – nowe mieszkania w Warszawie

Osiedle SOHO by Yareal w Warszawie – budowa III etapu

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in