Dom Pomocy Społecznej w Kolsku

10.07.2024

Dom Pomocy Społecznej w Kolsku zapewni opiekę 130 osobom. Trzypiętrowy budynek będzie miał 3600 m² powierzchni.

 

Dom Pomocy Społecznej w Kolsku

 

Dom Pomocy Społecznej w Kolsku (woj. zachodniopomorskie) otrzymał pozwolenie na budowę. Obiekt o podwyższonym standardzie przeznaczony będzie dla ok. 130 pensjonariuszy i zapewni realne wsparcie dla osób wymagających opieki oraz pomocy w różnym stopniu.

W trzykondygnacyjnym obiekcie o całkowitej powierzchni 3600 m² znajdzie się ok. 200 pomieszczeń o zróżnicowanym przeznaczeniu. W budynku przewidziano jedno-, dwu- i trzyosobowe pokoje, pracownie warsztatowe, sale terapeutyczne, kuchnie, jadalnie, a także pomieszczenia techniczne oraz magazynowe. Ponadto, w ramach zagospodarowania terenu, na tyłach budynku przygotowany zostanie plac wypoczynkowy, zapewniający kontakt z zielenią.

 

Dom Pomocy Społecznej w Kolsku

 

Dom Pomocy Społecznej w Kolsku ma mieć nowoczesną formę – zdecydowano się na jasną elewację, drewniane akcenty wokół okien oraz fragmenty przeszkleń z dyli szklanych. Wnętrza będą jasne, umożliwiające łatwe utrzymanie czystości.

Jednym z głównych założeń było, aby cały budynek wraz z zagospodarowaniem terenu był zaprojektowany bez barier architektonicznych dla osób z niepełnosprawnościami. W oparciu o obowiązujące normy i przepisy dla tego typu obiektów zaprojektowane zostały pokoje o powiększonym, niestandardowym metrażu oraz znacznie szersze korytarze w stosunku do podobnych obiektów. Ponadto budynek zostanie wyposażony w pompy ciepła, ogrzewanie podłogowe, a także system kamer i kontroli dostępu umożliwiający skuteczniejszą opiekę.

 

Dom Pomocy Społecznej w Kolsku

 

Oprócz domu pomocy społecznej powstanie tu także 12 dwupokojowych mieszkań wspomaganych z częściami wspólnymi i aneksami kuchennymi, co umożliwi osobom komfortowe warunku życia przy wsparciu wykwalifikowanego personelu.

Termin oddania inwestycji do użytku wyznaczono na 2027 r. Autorem projektu inwestycji jest szczecińska pracownia Gorscy Architekci.

 

Źródło: Gorscy Architekci

 

Przeczytaj też:

Ciekawa realizacja – Dom Pomocy Społecznej w Przepiórowie

Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne w Tłuszczu gotowe

Schronisko dla zwierząt w Wałbrzychu w budowie

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in