Centrum szkolenia Ryanair powstaje w Krakowie

10.07.2024

Centrum szkolenia Ryanair jest zlokalizowane w sąsiedztwie lotniska Kraków – Balice. Umożliwi szkolenie do 500 osób jednocześnie.

 

Centrum szkolenia Ryanair

 

Centrum szkolenia Ryanair w Krakowie wybuduje firma Budimex SA. Przedmiot umowy obejmuje kompleksową realizację (wraz z projektem wykonawczym) budynku centrum szkoleniowego dla pilotów, w którym znajdować się będzie hala symulatorów oraz część administracyjno-socjalna.

Centrum szkolenia Ryanair, który będzie mógł pomieścić do 500 kursantów (piloci, załogi pokładowe, mechanicy lotniczy) jednocześnie, powstanie w bezpośrednim sąsiedztwie krakowskiego lotniska Balice. Inwestycja zlokalizowana kilkaset metrów od terminala pasażerskiego, osiągnie łącznie 4620 m² powierzchni całkowitej. Zgodnie z przyjętym harmonogramem prac pierwsze szkolenia w centrum symulatorowo-treningowym Ryanair ruszą w drugiej połowie 2025 r. Dzięki tej inwestycji powstanie 150 nowych miejsc szkoleniowych z branży lotniczej.

– Budowa centrum symulatorowo-treningowego w Krakowie to kluczowa inwestycja dla regionu, który posiada jedno z najważniejszych lotnisk w kraju. Prace planujemy zakończyć w 2025 r. – powiedział Michał Osieka, dyrektor kontraktu.

Centrum budowane przez Budimex będzie wyposażone w 10 innowacyjnych symulatorów lotu (8 hydraulicznych – full motion oraz 2 stacjonarne) i będzie szkolić pilotów samolotów Boeing B737 oraz załogi pokładowe Ryanair z całej Europy.

Wartość kontraktu podpisanego z generalnym wykonawcą – firmą Budimex opiewa na kwotę ok. 41,2 mln zł brutto. Zgodnie z zawartą umową główny wykonawca ma 12 miesięcy na realizację inwestycji. Obiekt ma być oddany do użytku w 2025 r.

 

Budimex od 35 lat realizuje inwestycje w sektorze lotniczym w Polsce. Na przestrzeni ostatniej dekady zbudował m.in. zakład testowania silników samolotowych Test Cell w Jasionce oraz fabrykę serwisowania i naprawy silników lotniczych Xeos w Środzie Śląskiej. Wykonawca realizował również kontrakty budowlane przy modernizacji lotnisk w Warszawie, Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Szymanach i Goleniowie, a także wybudował wieżę kontroli ruchu na lotnisku w Pyrzowicach, pole wzlotów na lotnisku w Szymanach oraz rozbudował pas startowy na lotnisku im. Fryderyka Chopina w Warszawie.

 

Źródło: Budimex SA

 

Czytaj także:

Na łódzkim lotnisku powstanie farma fotowoltaiczna

Lokowanie stacji bazowych telefonii komórkowej w obrębie lotnisk

 

 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in