Centrum sportowo-rekreacyjne w Jarocinie gotowe

24.03.2021

Centrum sportowo-rekreacyjne w Jarocinie zostało ukończone. Znajduje się w nim kryte lodowisko, 6-torowa kręgielnia, sale konferencyjne oraz strefa gastronomiczna.

 

Centrum sportowo-rekreacyjne w Jarocinie

 

Nowe centrum sportowo-rekreacyjne w Jarocinie jest elementem kompleksowej rozbudowy jarocińskiej infrastruktury sportowej. W miesiącach zimowych (od listopada do kwietnia) budynek będzie wykorzystywany jako lodowisko. W pozostałych okresach hala będzie służyła do organizacji licznych wydarzeń, m.in. koncertów, wystaw czy targów. Obiekt będzie mógł służyć także jako boisko sportowe czy rolkowisko. Znajdzie się w nim także m.in. 6-torowa kręgielnia, sale konferencyjne oraz strefa gastronomiczna. Centrum sportowo-rekreacyjne w Jarocinie to trzykondygnacyjny budynek o powierzchni ponad 4 tys. m².

 

Centrum sportowo-rekreacyjne w Jarocinie

 

Wartość inwestycji wyniosła niemal 30 mln zł. Na jej realizację gminna spółka Jarocin Sport pozyskała dotację w wysokości 3 mln zł z Ministerstwa Sportu.

Pandemia w oczywisty sposób zmieniła nasze plany. Choć infrastruktura lodowiska jest gotowa na przyjęcie pierwszych gości i zapewnienie im licznych sportowych atrakcji, z uwagi na obowiązujące obostrzenia w tym sezonie zimowym nie będziemy jeszcze mogli wykorzystać potencjału, jaki oferuje nowy obiekt. Również wyposażenie kręgielni będzie możliwe dopiero po zniesieniu ograniczeń w logistyce międzynarodowej. Zakończenie budowy to dla nas jednak ważny kamień milowy, który pozwala nam przygotować się do zapewnienia mieszkańcom kompleksowej oferty sportowej i rekreacyjnej w najbliższych miesiącach – komentuje Marcin Jantas, prezes spółki Jarocin Sport.

 

Centrum sportowo-rekreacyjne w Jarocinie

 

Budowa obiektu rozpoczęła się w 2017 r. W połowie 2019 r. generalnym wykonawcą inwestycji została Firma Budowlana Antczak z Kalisza, która wygrała przetarg ogłoszony przez spółkę Jarocin Sport. Znacząca część prac budowlanych realizowana była w ścisłym reżimie sanitarnym w czasie trwającej od początku 2020 r. pandemii koronawirusa. Mimo to obiekt został przekazany inwestorowi zgodnie z założonym harmonogramem.

 

Czytaj także:

Arena lekkoatletyczna w Tychach gotowa

Hala sportowa w Stalowej Woli dla szkoły

Sprawdź: Produkty budowlane

 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in