Arena lekkoatletyczna w Tychach gotowa

29.12.2020

Prace przy budowie areny lekkoatletycznej w Tychach trwały od 2018 roku. Koszt inwestycji to prawie 15,3 miliona złotych.

 

 

Prace przy budowie areny lekkoatletycznej w Tychach zostały zakończone. Do dyspozycji lekkoatletów będzie m.in. bieżnia o długości 400 metrów z sześcioma torami, rów z wodą do biegów z przeszkodami, skocznie do skoku w dal i trójskoku, skocznia do skoków wzwyż, dwie skocznie do skoków o tyczce, a także rzutnie do pchnięcia kulą, rzutu oszczepem oraz rzutu dyskiem i młotem.

 

Na terenie obiektu znajduje się także teren rozgrzewkowy dla lekkoatletów (dwustronna bieżnia o długości 60 m, dwustronna skocznia do skoku w dal i trójskoku oraz rzutnia do pchnięcia kulą), trybuny na 500 miejsc siedzących oraz stanowisko dla sędziów i komentatorów. Obiekt jest ogrodzony, a także objęty całodobowym monitoringiem.

 

arena lekkoatletyczna tychy

 

Prace trwały od 2018 roku. Koszt inwestycji to prawie 15,3 miliona złotych (6 mln zł wyniosło dofinansowanie z Ministerstwa Sportu).

 

Arena lekkoatletyczna w Tychach jest obiektem kategorii IVa, co oznacza, że spełnia wymagania Polskiego Związku Lekkiej Atletyki oraz Międzynarodowego Stowarzyszenia Federacji Lekkoatletycznych IAAF. Dzięki temu na stadionie będą mogły rozgrywać się m.in. oficjalne zawody lekkoatletyczne, zawody rangi młodzieżowych mistrzostw Polski, oraz mityngi międzynarodowe.

 

Obiektem będzie zarządzał Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Tychach, który jasno określił zasady korzystania z areny. W jednym czasie nie będą mogły odbywać się treningi lekkoatletyczne i piłkarskie. Z obiektu mogą korzystać grupy zorganizowane zgodnie z harmonogramem, w obecności trenera, nauczyciela lub instruktora.

Pierwszeństwo korzystania z obiektu będzie miała sekcja lekkoatletyczna, następnie kluby piłkarskie, grupy szkolne, osoby indywidualne. Młodzież do lat 10 może na obiekcie przebywać jedynie pod opieką osoby dorosłej. Informacje o dostępności obiektu i o tym, w jakich godzinach będą odbywały się zawody czy zajęcia będziemy publikowali na stronie internetowej MOSIR-u oraz na tablicy informacyjnej przy arenie – mówi Marcin Staniczek – dyrektor MOSiR Tychy.

Jeśli na terenie areny nie będą odbywały się zawody czy treningi, wówczas każdy, w godzinach funkcjonowania obiektu ( 7.00-21.00), będzie mógł wejść, żeby pobiegać na profesjonalnej bieżni.

 

Zobacz:

Arena lekkoatletyczna to kolejny obiekt sportowy w Tychach. Kilkanaście lat temu wyremontowano Halę Sportową oraz Stadion Zimowy, a w lipcu 2015 roku oddano do użytku Stadion Miejski. Brakowało w mieście obiektu, na którym swoje umiejętności mogliby rozwijać lekkoatleci. Dlatego w listopadzie 2014 roku władze miasta złożyły do Ministerstwa Sportu i Turystyki wniosek o ujęcie inwestycji pn. „Budowa areny lekkoatletycznej w Tychach” w Planie Wieloletnim w ramach Programu inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu. W sierpniu 2015 roku otrzymały z Ministerstwa informację o ujęciu tego zadania w Planie Wieloletnim, a w 2016 roku miasto otrzymało decyzję o przyznaniu dofinansowania. W marcu 2019 roku podpisano umowę z wykonawcą ( firmą „Gretasport” z Dąbrowy Górniczej) na realizację zadania.

 

Urząd Miasta Tychy

 

Polecamy: Produkty budowlane

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.