Dolnośląskie Centrum Sportu na Polanie Jakuszyckiej

08.05.2020

Trwa budowa Dolnośląskiego Centrum Sportu na Polanie Jakuszyckiej. Wartość kontraktu to ponad 175 milionów złotych brutto. Termin ukończenia inwestycji planowany jest na drugą połowę 2021 roku.

 

Na Polanie Jakuszyckiej powstanie czterokondygnacyjny ośrodek o funkcji sportowej, konferencyjnej i hotelowej, o łącznej powierzchni ponad 22 tys. m2. Zostanie również zagospodarowany teren o powierzchni ok. 55 tys. m2, z czego ponad 27 tys. m2 zajmą nawierzchnie sportowe.
 

Głównym założeniem projektu było stworzenie wielofunkcyjnego, całorocznego ośrodka sportowego, przystosowanego do potrzeb zawodowców jak również amatorów. Dolnośląskie Centrum Sportu będzie jednym z najnowocześniejszych tego typu obiektów w Europie. Na jego terenie dostępne będą trasy biegowe i biathlonowe, boisko piłkarskie, bieżnia lekkoatletyczna, rolkostrada, kryta pływalnia, górka saneczkowa oraz rowerowa dla dzieci i młodzieży. W budynku głównym znajdować się będzie muzeum sportów zimowych, centrum odnowy biologicznej oraz siłownia.
 

Zobacz też:

W lipcu 2019 roku umowę na realizację obiektu podpisał Dolnośląski Park Innowacji i Nauki SA z wykonwacą – konsorcjum PORR S.A. (lider), Akme Zdzisław Wiśniewski Sp. z o.o., Elektromontaż Rzeszów S.A.
 

Wiosną 2020 roku na budowie realizowane są m.in. roboty ziemne. Powstają garaże dla ratraków, tunele dostępowe oraz sieci sanitarne. Gotowy jest wykop pod budynek B, w którym znajdą się parking podziemny i drogi komunikacyjne do strzelnicy. Zabezpieczono też wykop pod budynek A gdzie powstanie część hotelowa, wypożyczalnia, a także interaktywne centrum sportu.

 

 

 

PORR S.A
Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.