Centaurus w Olsztynie – najwyższy budynek wielofunkcyjny w województwie

23.09.2020

Centaurus to nowy kompleks powstający w Olsztynie, w skład którego wchodzą lokale handlowo-usługowe, biura, część mieszkalna oraz hotel. Będzie najnowocześniejszym budynkiem biurowy klasy A w mieście.

 

 

Centaurus zlokalizowany jest w centrum Olsztyna, przy skrzyżowaniu al. Piłsudskiego i ul. Głowackiego. W skład obiektu wchodzą: biurowiec klasy A, części mieszkalna i hotel oraz lokale handlowo-usługowe. Inwestycja została zaprojektowana z wykorzystaniem nowoczesnych i ekologicznych rozwiązań.

Będzie to najwyższy tego typu obiekt i pierwszy nowoczesny budynek biurowy klasy A w Olsztynie, z największymi powierzchniami na jednym piętrze. Na każdej kondygnacji znajdą się przestrzenie biurowe mierzące blisko 1300 m² oraz pozwalające na dużą swobodę aranżacji. Łącznie powierzchnia biurowa wyniesie 8500 m². W części usługowo-handlowej o powierzchni 5000 m² przewidziano miejsce na klub fitness, restaurację oraz usługi SPA & beauty.

Część mieszkaniowa Centaurus będzie składała się z trzech brył (6-, 17- i 18-piętrowych), w których powstanie w sumie 178 lokali mieszkalnych, w tym 50 przestronnych apartamentów z widokiem na Olsztyn. Dzięki usytuowaniu dwóch najwyższych brył mieszkalnych w górnej części działki, z okien mieszkań i apartamentów będzie można podziwiać panoramę miasta.

W ramach inwestycji powstanie też hotel marki Hampton by Hilton, który będzie odpowiadał standardom międzynarodowych sieci hotelarskich. Dla gości zaprojektowano ponad 100 komfortowych pokoi.

Prace budowlane rozpoczęto w czerwcu 2018 r. Inwestycja jest realizowana przez INOPA S.A. Kompleks zaprojektował architekt Andrzej Kapuścik. Międzynarodowa firma doradcza CBRE objęła funkcję zarządcy części biurowej, handlowo-usługowej oraz mieszkalnej kompleksu.

 

Przeczytaj też: Widzewska Manufaktura w Łodzi – startuje budowa

Biurowiec P180 w Warszawie

Nowy Dworzec Główny w Olsztynie WIZUALIZACJE

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.