Nowy Dworzec Główny w Olsztynie WIZUALIZACJE

26.06.2020

PKP zaprezentowały wizualizacje nowego budynku olsztyńskiego Dworca Głównego. Ma być nowoczesny, funkcjonalny i przyjazny podróżnym.

 

Koncepcja zakłada budowę dworca o bardzo nowoczesnej bryle, z przeszklonymi ścianami i przejściem podziemnym. W sąsiedztwie będzie funkcjonował dworzec PKS i centrum handlowe. Planowany termin oddania dworca do użytkowania to 2022 r.
 

 

 

Nowy Dworzec Główny w Olsztynie został zaprojektowany jako indywidualna koncepcja, dzięki czemu możliwe było uwzględnienie w projekcie lokalnych uwarunkowań: potrzeb pasażerów kolei i mieszkańców miasta oraz układu przestrzennego okolicy – poprzez powiązanie z przystankami autobusowymi i tramwajowymi oraz parkingiem .Dzięki temu mógłby powstać węzeł przesiadkowy integrujący transport kolejowy oraz komunikację miejską. PKP zależało także na tym, aby nowy obiekt w pełni wpisywał się w tkankę miejską, jednocześnie odznaczając się nowoczesnością i reprezentacyjnością, zgodnie z obowiązującymi obecnie trendami architektonicznymi.

Zobacz: Zmodernizowano dworzec Olsztyn Zachodni

 

 

 

 

Zarząd PKP prowadzi również rozmowy z inwestorem planującym w sąsiedztwie dworca PKP budowę centrum handlowego i dworca autobusowego. Przy spełnieniu określonych warunków obydwie inwestycje mogą zostać funkcjonalnie ze sobą powiązane. Na budowę nowego dworca PKP uzyskały dofinansowanie ze środków unijnych w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia.

 

Polskie Koleje Państwowe

Sprawdź: Przebudowa trasy Działdowo-Olsztyn

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.