XIX Krajowy Zjazd Sprawozdawczy PIIB

26.06.2020

Podczas XIX Krajowego Zjazdu Sprawozdawczego Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa Krajowa Rada PIIB otrzymała absolutorium, a wszystkie uchwały uzyskały wymaganą większość głosów.

 

Andrzej Pawłowski – wiceprezes KR PIIB

 

XIX Krajowy Zjazd PIIB odbywał się przy wykorzystaniu środków komunikacji elektronicznej, zgodnie z uchwalą Nr 8/R/20 Krajowej Rady Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa z dnia 27 maja 2020 r. Sytuacja epidemiczna w kraju przyczyniła się do tego, że po raz pierwszy w historii samorządu zawodowego zjazd odbywał się w trybie zdalnym. Rozpoczął się 17 czerwca o godz. 9 i trwał do 20 czerwca br. do godz. 16.

Zjazdowi przewodniczył Andrzej Pawłowski – wiceprezes Krajowej Rady PIIB, a funkcję sekretarza sprawowała Danuta Gawęcka – sekretarz KR PIIB. W zjeździe udział wzięło 196 delegatów na 202 uprawnionych, co dało frekwencję 97,03% i oznaczało jego prawomocność.

 

Danuta Gawęcka – sekretarz KR PIIB

 

Delegaci na Krajowy Zjazd PIIB zdecydowali o przyjęciu sprawozdań organów statutowych izby z działalności w 2019 r. oraz sprawozdania finansowego za poprzedni rok. Działalność Krajowej Rady PIIB w minionym roku została pozytywnie oceniona przez delegatów i uzyskała ona absolutorium. Przyjęto także uchwały dotyczące zmian w statucie samorządu zawodowego inżynierów budownictwa oraz w regulaminach organów statutowych samorządu zawodowego.

Uczestniczący w zjeździe delegaci złożyli 52 wnioski, które zostaną skierowane do rozpatrzenia przez Krajową Radę PIIB.

 

Urszula Kieller-Zawisza

 

Przeczytaj też: XVIII Zjazd PIIB

XIX Zjazd Pomorskiej OIIB

XIX Zjazd Małopolskiej OIIB

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.