Basen „Łabędź” w Bydgoszczy otwarty

10.11.2022

Kryty basen „Łabędź” przy Zespole Szkół nr 8 w Bydgoszczy został oficjalnie otwarty. Koszt jego budowy wyniósł 20 mln zł.

 

Basen „Łabędź”

 

W ramach inwestycji wybudowany został nowoczesny kryty basen „Łabędź”, z którego mogą korzystać zarówno uczniowie Zespołu Szkół nr 8 w Bydgoszczy, jak i lokalna społeczność. Wykonano także niezbędną infrastrukturę techniczną oraz zagospodarowano teren wokół szkoły. W ten sposób powstał plac zabaw, tereny zielone i miejsca parkingowe. Nowy obiekt został połączony z istniejącym budynkiem szkoły.

 

 

W basenie „Łabędź” zamontowana została niecka wykonana ze stali nierdzewnej o wymiarach 25 x1 2,5 m i zmiennej głębokości od 1,20 do 1,80 m. Zaprojektowano sześć torów pływackich, a każdy z nich wyposażony jest w bloki startowe. W obiekcie zainstalowano dwie wanny SPA oraz brodziki dla dzieci o głębokości 0,15 i 0,30 m z wodnymi atrakcjami. Nowoczesny obiekt został przystosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

 

Basen „Łabędź”

 

Strefa basenowa została przeszklona, dzięki czemu wnętrze pływalni jest bardzo dobrze nasłonecznione. Efektowna fasada zachodnio-południowa wykonana jest z paneli pokrytych krystaliczną powłoką, dającą zaskakujący efekt kolorystyczny. Dzięki niej barwy zmieniają się w zależności od kąta patrzenia oraz kierunku padania światła. W trosce o ekologię na dachu budynku zainstalowanych zostało 50 paneli fotowoltaicznych o mocy 27,28 kW.

Budowę basenu „Łabędź” zrealizowała firma ALSTAL Grupa Budowlana. Koszt inwestycji wyniósł ponad 20 mln zł.

 

Basen „Łabędź”

 

Dla firmy ALSTAL była to kolejna realizacja z zakresu budowy basenów. Spółka w swoim portfolio ma już budowę m.in.: Centrum Rekreacji Astoria, Termy Maltańskie w Poznaniu, Centrum Sportu i Rekreacji Olender w Wielkiej Nieszawce oraz Termy Poddębice.

 

Czytaj także:

Basen na Miedzyniu w Bydgoszczy na ukończeniu

Basen w Kostrzynie nad Odrą w budowie

Basen w technologii budownictwa pasywnego w Sulejowie

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in