Wojszyckie Alejki we Wrocławiu w rozbudowie

16.04.2021

Wrocławskie Wojszyckie Alejki doczekały się II etapu. Powstaną tu dodatkowo 3 budynki wyposażone w ekologiczne i nowoczesne rozwiązania.

 

Wojszyckie Alejki

 

Wojszyckie Alejki to na razie jeden budynek mieszkaniowy położony przy ul. Gałczyńskiego we Wrocławiu. Obecnie trwają odbiory mieszkań. Deweloper planuje już jednak budowę II etapu, w ramach którego powstaną jeszcze 3 budynki. Wszystkie będą miały trzy piętra. W nowym etapie znajdzie się łącznie 148 mieszkań o powierzchni od 26 do 88 m² i układzie od 1 do 4 pokoi.

Nowością na osiedlu Wojszyckie Alejki będą ekologiczne i nowoczesne rozwiązania, które przyniosą mieszkańcom realne oszczędności. Jednym z nich jest Smart House marki Keemple oferowany w cenie każdego mieszkania. To inteligentny system do zarządzania multimediami, monitoringiem i oświetleniem, dzięki któremu można m.in. zmniejszyć zużycie energii elektrycznej i jednocześnie obniżyć rachunki za prąd nawet o 30%. Na dachach zostaną zamontowane panele fotowoltaiczne zaopatrujące w energię oświetlanie wewnętrznych części wspólnych, które zostaną wyposażone w energooszczędne oświetlenie LED.

 

Wojszyckie Alejki

 

Każde mieszkanie będzie miało także drzwi antywłamaniowe, taras lub balkon ze szklanymi balustradami, kamienne parapety, a także instalacje: światłowodową oraz telewizji naziemnej i satelitarnej. Zamontowane zostaną wideodomofony, a wybrane miejsca będą monitorowane. Wejście do każdego budynku i lobby zostanie wykończone inaczej, z wykorzystaniem materiałów wysokiego standardu, takich jak kamień naturalny, okładzina drewnopodobna, tapety, lustra, niestandardowe oświetlenie. Zaplanowano także garaże podziemne. Dodatkowo na osiedlu znajdzie się zewnętrzna stacja ładowania samochodów elektrycznych.

Nowoczesne rozwiązania w Wojszyckich Alejkach, takie jak instalacja fotowoltaiczna, Smart House czy stacja ładowania, są owocami idei ESG (skrót od ekologii, społecznego zaangażowania i ładu korporacyjnego).

Osiedle buduje ROBYG WPB – marka, która powstała dzięki przejęciu przez Grupę ROBYG Wrocławskiego Przedsiębiorstwa Budowlanego. Budowa II etapu rozpocznie się pod koniec kwietnia 2021 r., a zakończy w IV kwartale 2022 r.

 

Czytaj także: HB1820 we Wrocławiu – rozpoczęcie budowy

HVILLE – osiedle domów pod Bielanami Wrocławskimi

Promenada nad Odrą we Wrocławiu otwarta

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.