Wita 77 – nowy kompleks mieszkaniowy w Gdańsku

26.03.2024

Osiedle Wita 77 powstaje na Strzyży w dwóch etapach. W ramach pierwszej fazy do 2026 r. zostaną zbudowane trzy budynki mieszkalne.

 

Wita 77

 

Ruszyła budowa nowego kompleksu mieszkaniowego Wita 77 w Gdańsku. Inwestycja powstaje na gdańskiej Strzyży przy ulicy Wita Stwosza 77. Koncepcja architektoniczna kompleksu koncentruje się na zapewnieniu pełnego komfortu mieszkania. Projekt budynków czerpie najlepsze wzorce z historycznej zabudowy dawnego Wrzeszcza.

4-kondygnacyjne budynki Wita 77 przypominają wille miejskie. Duże przeszklenia nadają im lekkości, a wysunięte okna narożne na krańcach budynków wzmacniają wyrazistość brył. Elewacje naznaczone są delikatnymi podziałami na horyzontalne pasy okienne i międzykondygnacyjne. Zastosowano tu białe płaszczyzny oraz szlachetne materiały elewacyjne – spieki.

 

Wita 77

 

Na osiedlu Wita 77 powstanie zielone patio oraz liczne zimozielone nasadzenia, a także ogród permakulturowy, który jest kwintesencją najlepszych praktyk agroleśnictwa i zrównoważonego rozwoju. Zewnętrzną przestrzeń wspólną wzbogacą niewielkie place wypoczynkowe, powiązane z lokalami usługowymi, a przez środek inwestycji zaplanowano poprowadzenie ścieżki z geometrycznymi uskokami i zatoczkami, która będzie pieszym skrótem do komunikacji miejskiej. Koncepcja urbanistyczna Wita 77 zakłada rozdzielenie strefy ciszy i rekreacji od strefy usługowej. Będzie się można jednak do niej dostać przez wspólny, wewnętrzny taras.

Osiedle zostało podzielona na dwa etapy realizacji: A i B. W ramach pierwszej fazy zaplanowano trzy budynki mieszkalne i trzy lokale usługowe. Znajdzie się w niej 98 mieszkań o powierzchni od 44,3 do 112,9 m². Powstaną też parking podziemny na samochody i rowery oraz komórki lokatorskie. Lokale wyposażone będą w balkony lub ogródki na parterach. Planowana data oddania części A do użytku to II kwartał 2026 r.

 

Deweloperem kompleksu jest Invest Komfort. Projekt architektoniczny osiedla przygotowała pracownia Maarte, a architekturę krajobrazu – Studio Krajobraz.

 

Źródło: Invest Komfort

 

Przeczytaj też:

Budlex z nową inwestycją w Gdańsku

Brabank Apartamenty w Gdańsku – gotowy III etap

Osiedle Horizon w Gdańsku na ostatnim etapie

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in