Budlex z nową inwestycją w Gdańsku

11.01.2024

Budlex wybuduje dwa budynki mieszkalne nad brzegiem Motławy. W 2024 r. w nowej inwestycji powstanie łącznie 100 lokali.

 

Budlex

 

Deweloper Budlex rozpoczyna realizację prestiżowej inwestycji nad brzegiem rzeki Motławy w Gdańsku. Unikalny klimat historycznego otoczenia harmonizuje z nowoczesnymi rozwiązaniami architektonicznymi.

Projekt inwestycji firmy Budlex obejmuje dwa odrębne budynki, zlokalizowane na osobnych działkach i realizowane na podstawie niezależnych pozwoleń na budowę. W sumie powstanie blisko 100 lokali mieszkalnych oraz kilka usługowych.

Inwestycja Budlex wyróżnia się atrakcyjnymi przestrzeniami użytkowymi oraz bogatą ofertą mieszkań z dużymi tarasami, które w niektórych przypadkach mogą osiągać powierzchnię ponad 100 m². Metraż lokali mieszkalnych mieści się pomiędzy 26 a 135 m². Planowane są również lokale użytkowe, w tym przeznaczony na fitness, o powierzchni od 82 do 141 m².

 

Budlex

 

Lokalizacja nad rzeką o historycznym znaczeniu dla miasta zapewnia dostęp do rekreacyjnych terenów nad Motławą, zabytków, restauracji czy słynnej stoczni. Największe wyróżniki inwestycji to także unikalna architektura, ograniczenie wysokości budynków do pięciu pięter, przestronne tarasy oraz przestrzeń rekreacyjna nad rzeką.

W ramach I etapu, w I kwartale 2024 r., powstanie jeden budynek, natomiast w czerwcu 2024 r. rozpocznie się realizacja drugiego budynku.

Środki na zakup nieruchomości pozyskano z emisji obligacji serii G i H przeprowadzonej przez Dom Maklerski Michael/Ström. Pozyskano łącznie 42 mln zł na realizację tego dwuetapowego projektu mieszkaniowego.

 

Źródło: Budlex

 

Czytaj także:

Brabank Apartamenty w Gdańsku – gotowy III etap

Osiedle Horizon w Gdańsku na ostatnim etapie

Smolna Sopot – luksusowe apartamenty

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in