Harden Construction po raz pierwszy buduje w stolicy

11.01.2024

Na warszawskim Targówku, przy ulicy Księżnej Anny, trwa budowa inwestycji Panattoni Park City Logistics Warsaw VI. Obiekt będzie magazynem hybrydowym, łączącym funkcje magazynowe, produkcyjne i biurowe o powierzchni blisko 18 000 mkw. Nowa inwestycja, mieszcząca się zaledwie 7 km od centrum miasta, umożliwi najemcom efektywną obsługę rynku stołecznego. Prace projektowe i budowlane prowadzi Harden Construction, generalny wykonawca obiektu.

 

Do tej pory większość inwestycji realizowanych przez Harden Construction znajdowała się poza granicami dużych miast. Panattoni Park City Logistics Warsaw VI to pierwsza budowa prowadzona przez Harden Construction w stolicy.

 

Lokalizacja w samym sercu Warszawy nadaje inwestycji strategiczne znaczenie, umożliwiając przyszłym najemcom operowanie w dynamicznym środowisku miejskim. Wyzwaniem w realizacji projektu jest konieczność skutecznego zarządzania terenem porozbiórkowym, a także istniejącymi sieciami infrastrukturalnymi oraz wykonanie przekładek sieci, co wymaga precyzyjnego planowania i współpracy z lokalnymi służbami. Dodatkowo, lokalizacja w otoczeniu miejskim stawia przed budową wyzwania związane z ograniczeniami składowania, co wymaga staranności w terminowym i dobrze rozplanowanym harmonogramie realizacji prac i dostosowania do warunków miejskich – wyjaśnia Paweł Fiuczek, Dyrektor Zarządzający w Harden Construction.

 

Harden Construction

Dużym atutem inwestycji będzie zrównoważony charakter obiektu

Łączna powierzchnia zabudowy Panattoni Park City Logistics Warsaw VI obejmująca halę, biura, pompownię i portiernię, będzie wynosić blisko 18 000 mkw. Powierzchnia przeznaczona na biura, którą można dostosować do potrzeb administracyjnych i zarządczych, będzie wynosiła blisko 1 200 mkw. Wokół budynków znajdą się obszary zielone o powierzchni 9 632,9 mkw. Zgodnie z prowadzoną polityką zrównoważonego rozwoju, realizowaną przez Harden Construction, każda budowa ma w jak najmniejszym stopniu wpływać na środowisko. W trakcie budowy zostaną zastosowane rozwiązania wspierające bioróżnorodność, energooszczędność i wellbeing użytkowników. Inwestycja będzie oferować miejsce na rowery oraz ładowarki dla samochodów elektrycznych. Dodatkowo konstrukcja dachu zostanie wzmocniona i przygotowana do montażu instalacji fotowoltaicznej. Obiekt będzie korzystać także z zaawansowanych technologii do skutecznego zarządzania zasobami i poprawy efektywności energetycznej. Harden Construction planuje m.in. montaż zdalnych czujników i systemów, które umożliwiają zdalny odczyt i monitorowanie zużycia mediów, takich jak energia elektryczna, woda czy ciepło. Inwestycja będzie wyróżniać się innowacyjnym podejściem do ogrzewania – zaplanowano korzystanie z systemu MPEC. Wprowadzanie rozwiązań ograniczających zużycie energii, wody czy ciepła da nie tylko korzyści dla środowiska, ale w perspektywie już kilku lat wymierne oszczędności w relacji do obiektów budowanych według standardowych zasad. Zastosowane rozwiązania pozwolą na uzyskanie certyfikacji środowiskowej BREEAM na poziomie Excellent.

 

Inwestycja w Warszawie to projekt o globalnym spojrzeniu, uwzględniający nie tylko efektywność operacyjną, ale także dbałość o środowisko i nowoczesne standardy infrastruktury. Ideą naszego budowania, którą skutecznie upowszechniamy w kolejnych obiektach w Polsce, jest maksymalne ograniczanie wpływu ich funkcjonowania na wszystkie kluczowe obszary otoczenia. Niektóre rozwiązania wymagają dziś nadal dużych nakładów finansowych, ale muszą one wyprzedzać przyszłe normy i regulacje, jeśli realnie myślimy o ochronie środowiska i wymiernym komforcie dla użytkowników tego typu obiektów – podkreśla Łukasz Kozerski, Dyrektor Operacyjny w Harden Construction.

 

Aktualnie na budowie prowadzone są intensywnie prace, obejmujące roboty ziemne, drogowe, fundamentowanie, a także te związane z sieciami elektrycznymi oraz montażem prefabrykatów. Równolegle zakończono techniczny projekt konstrukcji i architektury.

 

Budowa Panattoni Park City Logistics Warsaw VI planowana jest na okres około 7 miesięcy. Zakończenie prac nad inwestycją zaplanowane jest na czerwiec 2024 roku. Będzie to obiekt, który może łączyć działalność magazynową, produkcyjną i biurową.

 

O Harden Construction

Harden Construction to jeden z najszybciej rozwijających się w Polsce generalnych wykonawców obiektów logistycznych, hal przemysłowych, magazynowych i produkcyjnych. Od 2021 roku Harden Construction zrealizował ponad 600 000 mkw. powierzchni dla klientów m. in. z branży logistycznej, przemysłowej czy e-commerce. Jako generalny wykonawca Harden Construction zrealizował inwestycje m.in. dla TERG S.A., (Media Expert), DTW Logistics czy Panattoni, w tym realizację dla giganta branży odzieżowej spełniającą wymagania certyfikacji BREEAM na poziomie Outstanding.

 

Materiał promocyjny Harden Construction

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in