Swobodna SPOT we Wrocławiu w budowie

12.03.2024

Swobodna SPOT to dwa nowe biurowce na mapie Wrocławia, które dostarczą łącznie 42,8 tys. m². Zakończenie całej inwestycji zaplanowano na 2026 r.

 

Swobodna SPOT

 

W biznesowym centrum miasta przy ul. Swobodnej 60 powstaje nowa inwestycja Swobodna SPOT, którą stanowią dwa biurowce o łącznej powierzchni 42,8 tys. m². 11-piętrowy budynek będzie mieć 16 tys. m² powierzchni biurowej, która będzie gotowa w połowie 2025 r. Drugi budynek zaoferuje najemcom 26,8 tys. m² powierzchni i powita ich w III kwartale 2026 r.

Na parterze Swobodna SPOT znajdą się restauracja, kawiarnia, infrastruktura dla rowerzystów i przestrzenie wspólne do nieformalnych spotkań. Budynki miały tarasy na dachach. Dwa biurowce połączy zielony, miejski pasaż inspirowany krajobrazem górskiego kanionu.

W budynkach Swobodna SPOT zastosowano także rozwiązania z zakresu zrównoważonego budownictwa potwierdzone certyfikacją BREEAM na poziomie Excellent. Energooszczędne biurowce będą mogły pochwalić się technologiami przyjaznymi dla klimatu, takimi jak częściowe zasilanie energią z odnawialnych źródeł energii czy wykorzystanie wody szarej do podlewania roślin oraz spłukiwania toalet. Użytkownicy budynku będą też mieli do dyspozycji stacje do ładowania aut elektrycznych oraz stojaki i szatnie z prysznicami dla rowerzystów. Deweloper – firma Echo Investment już na etapie realizacji dba o optymalne gospodarowanie energią i wodą oraz monitoring odpadów budowlanych.

 

Swobodna SPOT

 

Budowa pierwszego budynku u zbiegu ulic Swobodnej i Gwiaździstej rozpoczęła się w październiku 2023 r. Wykonawcy zrealizowali już ściany szczelinowe stanowiące obrys dla przyszłych kondygnacji garażu podziemnego oraz prace ziemne. Dobiega też końca realizacja płyty fundamentowej budynku. Równolegle wykonywane są kolejne elementy żelbetowej konstrukcji podziemia.

– Prace na budowie pierwszego z biurowców Swobodna SPOT postępują zgodnie z harmonogramem. Zakończenie realizacji konstrukcji części podziemnej budynku, czyli osiągnięcie tzw. stanu zero, przewidujemy w maju 2024 r. Od tego czasu wrocławianie będą już mogli obserwować, jak budynek pnie się w górę. Całość prac związanych z wykonaniem stanu surowego obiektu planujemy zakończyć w styczniu 2025 r. – mówi Marek Chmielewski, menedżer projektu w Echo Investment.

Inwestycję zaprojektowała pracownia Kuryłowicz & Associates.

 

Źródło: Echo Investment

 

Przeczytaj też:

Infinity we Wrocławiu oddany do użytkowania

Biurowiec LIXA E z pozwoleniem na użytkowanie

Brain Park w Krakowie – II etap ukończony

 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in