Brain Park w Krakowie – II etap ukończony

26.01.2024

II etap Brain Park z 13 tys. m² powierzchni biurowej otrzymał pozwolenie na użytkowanie. To pierwszy projekt biurowy w Krakowie z certyfikatem WiredScore Platinum.

 

Brain Park

 

Kompleks biurowy Brain Park w centrum Krakowa ma już w sumie 43 tys. m² powierzchni oraz blisko 10 tys. m² terenów zielonych. Z początkiem roku pozwolenie na użytkowanie otrzymał jego II etap.

Budowa kompleksu biurowego Brain Park u zbiegu alei Pokoju i ulicy Fabrycznej na krakowskich Grzegórzkach rozpoczęła się w styczniu 2021 r. Zgodnie z harmonogramem niespełna rok później na szczycie pierwszego etapu zawisła symboliczna wiecha. Pierwsze dwa biurowce o powierzchni 30 tys. m² były gotowe na przyjęcie najemców w listopadzie 2022 r. Oddany właśnie do użytku trzeci budynek Brain Park o powierzchni 13 tys. m² osiągnął docelową wysokość ponad 40 m w lutym 2023 r.

Dużo uwagi poświęcono otoczeniu inwestycji, której sercem jest pełne zieleni, otwarte patio. Znajdują się tutaj przyjazne strefy do odpoczynku i spożywania posiłków na świeżym powietrzu, miejsce do gry w tenisa stołowego, stoły do gry w szachy, huśtawki i przestrzeń do aktywności typu street workout. Pracownicy biur mają też do dyspozycji zielone tarasy, a z wyższych pięter mogą podziwiać panoramę miasta z Zamkiem Królewskim na Wawelu.

 

Brain Park

 

Śródmiejska lokalizacja Brain Park w pobliżu dwóch ważnych krakowskich węzłów komunikacyjnych – Ronda Mogilskiego i Ronda Grzegórzeckiego zapewnia dobre połączenia i szybki dojazd komunikacją miejską. Ponadto obiekt jest wyposażony w szereg udogodnień, takich jak 485 miejsc parkingowych, 300 miejsc dla rowerów, stacje do ładowania aut i hulajnóg elektrycznych oraz szatnie z prysznicami.

Kompleks jest częściowo zasilany zieloną energią wyprodukowaną ze źródeł odnawialnych. W budynkach zastosowano rozwiązania z zakresu zrównoważonego budownictwa, które pozwalają na oszczędzanie energii i wody oraz zmniejszenie wpływu na środowisko, co potwierdził certyfikat BREEAM na poziomie Excellent. To również pierwszy projekt biurowy w Krakowie z certyfikatem WiredScore Platinum, który potwierdza jego najlepszą łączność cyfrową i zaawansowanie technologiczne.

Brain Park jest realizowany przez Echo Investment. Projekt przygotowała pracownia Baumschlager Eberle Architekci Kraków, która postawiła na elegancką bryłę z ponadczasową, jasną elewacją.

 

Źródło: Echo Investment

 

Przeczytaj też:

OWP12 – nowoczesny, plusenergetyczny biurowiec w Stuttgarcie

Craft w Katowicach oddany do użytku

Infinity we Wrocławiu oddany do użytkowania

 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in