Craft w Katowicach oddany do użytku

31.08.2023

Biurowiec Craft ma 26 700 m² powierzchni i zostanie wyróżniony certyfikatem SmartScore potwierdzającym wysoki standard inteligentnych rozwiązań.

 

Craft

 

Craft jest zlokalizowany przy ul. Chorzowskiej i Drogowej Trasie Średnicowej w Katowicach. Bryła o wysokości 55 m cechuje się tarasowym układem. Na jego przeszklonej fasadzie widoczne są pionowe elementy w odcieniu miedzi, tzw. żyletki, nadające mu industrialny charakter, co jest nawiązaniem do przemysłowego dziedzictwa Katowic. 13-kondygnacyjna konstrukcja pozwala najemcom na dostęp do 6 tarasów, z których jeden znajduje się na dachu budynku, umożliwiając wyjątkowy widok na panoramę miasta.

Craft charakteryzuje się najnowocześniejszymi rozwiązaniami technologicznymi. Atutem obiektu będzie wykorzystanie autorskiego systemu operacyjnego dewelopera budynku Ghelamco – Signal OS, który służy do kompleksowego i inteligentnego zarządzania biurowcami. Pozwala m.in. na zrównoważone gospodarowanie mediami oraz kontrolę jakości powietrza. Elementem systemu jest aplikacja mobilna, która umożliwia użytkownikom m.in. poruszanie się po budynku bez karty dostępu czy rezerwację sal i miejsc parkingowych.

 

Craft

 

Wnętrza biurowca wyposażone są dodatkowo w rozwiązania antypandemiczne, takie jak wirusobójcze lampy UV w windach i centralach wentylacyjnych.

Craft jako pierwszy obiekt biurowy w mieście regionalnym Europy Środkowo-Wschodniej będzie mógł poszczycić się certyfikatem SmartScore potwierdzającym najwyższy standard inteligentnych rozwiązań. Oprócz niego jako pierwszy w Katowicach zostanie też oceniony pod względem zaawansowania technologicznego w systemie WiredScore. Inwestycja będzie certyfikowana również w ekologicznym systemie BREEAM na poziomie Excellent, WELL, a także „Obiekt bez barier”.

W budynku znalazły się stacje do ładowania samochodów elektrycznych, a także parking dla rowerów wraz zapleczem – szatniami i prysznicami. Na kierowców czeka 218 miejsc parkingowych w garażu podziemnym oraz dodatkowe 28 przed budynkiem.

 

Craft

 

Atutem inwestycji jest położenie w centrum Katowic. Liczne połączenia tramwajowe i autobusowe oraz ścieżki rowerowe zapewniają komunikację biurowca z pozostałymi częściami metropolii. Nieopodal budynku przebiega Drogowa Trasa Średnicowa, łącząca ze sobą sześć miast konurbacji górnośląskiej.

Budowa biurowca ruszyła pod koniec 2020 r. Projekt powstał w katowickiej Pracowni Architektonicznej Czora & Czora.

 

Źródło: Ghelamco

 

Przeczytaj też:

Infinity we Wrocławiu oddany do użytkowania

Olivia Nord i Olivia Nowa – nowe budynki w ramach Olivia Centre

Officer – nowy biurowiec w Gdyni

 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in